Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

събота, 15 декември 2018 г.

Пържени картофи по... философски


Като пържа картофи ги задушавам (покривам тигана с капак) и така те хем се пържат, хем се варят. Няколко минути преди да ги сваля от огъня им слагам глава ситно нарязан лук и така стават много вкусни, по-вкусни от кебапчета. Най-накрая можете да ги поръсите (както аз правя) с червен лют пиперец. (Когато не са пости можете да ги поръсите с наронено сиренце или да счупите едно-две яйца, а ако пък сте пържили картофите в мазнина от сланинка, тогава направо ще си изядете пръстите; но и сега, в постния вариант, тази гозба е чудесна!)

Проста, евтина и хранителна гозба. Ще ви е много вкусна - наздраве!



Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...

Абонирайте се! Подкрепете свободната мисъл и свободното слово в България тъкмо когато те са в страшна немилост!  (Забележка: Можете да получавате броевете на в-к ГРАЖДАНИНЪ за 2011 г. ако пишете на имейл angeligdb [@] abv.bg)

4 коментара:

Анонимен каза...

Ако можеше и да мислиш като философ, а не само да си пържиш картофите по философски, цена нямаше да имаш, Грънч :) Или поне нямаше да си безработен.

Анонимен каза...

Почти само въглехидрати. Никак не е здравословно. Много е важно да има повечко белтъчини! Особено месце. Иначе лошо.

Анонимен каза...

Браво, вълшебно е, ще изпробвам рецептата, но без лютото. Я.М

Ангел Грънчаров каза...

Към другарката от първия коментар, дето така хубаво разбира как се мисли по философски:

Мила другарко, а бихте ли ни казала какво означава да се мисли именно "по философски"? Ще се радвам да разбера на залеза на живота си, цял живот само това правя, пък се оказва, че Вие знаете що е то, а пък аз не го зная! :-)

Също ще Ви помоля да ми кажете като кой философ следва да почна да мисля че да прифана туй нещо, "философското" в мисленето? Щото има много философи, аз на кой именно требе да почна да подражавам? (Може би именно на Вас самата?)

Но стига толкова въпроси, щот може да се объркате, най-вече значи ме вълнува Вашето разяснение по въпроса как се мисли "философски"? Вие положително го умеете, нали така?

Бихте ли ни дала някой Ваш философски текст, където сте се представила бляскаво в туй отношение, та да се поучим от Вашето майсторство във философстването?

Или Вие само умеете да разпознавате кой не може да мисли философски, а Вие лично не умеете да го правите? :-) Вие сте само "критичка" на философите, но сама не можете да философствате, правилно ли Ви разбрах? :-)