Пълната форма на въпроса в заглавието, непобираща се по-горе, е:
Учените, умните, елитните българи трябва да разговарят и да се разбират с обикновените, с необразованите, с "простите", с хората от народа!
Иначе казано, не приемам тезата на проф. Калин Янакиев, че т.е. че градската демократична общност, общността на образованите, на интелектуалния елит не може да печели влияние сред необразованите българи.
Да, учените, умните, личностите от елита трябва се научат да разговарят и да се разбират с необразованите, с простите, с хората от народа! А и дори са длъжни да си обединят силите за промяна към добро у нас! Толкова тук. Останалото - в клипчето. Приятно гледане и приятни размисли ви желая!
ПОДКРЕПА: Become a Patron!
Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...
Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров Преследване на времето: Изкуството на свободата, изд. A & G, 2003 г., разм. 21,5 / 14,5 см, мека подвързия, ISBN 954-8945-88-6, 280 стр, 8.00 лв... Книгата говори за "нещо", което е близко на всеки един от нас: времето. Тя се опитва да ни насочи към чисто човешкото в него, към неговата ценност за човека. Това, че времето не ни е чуждо и ни изглежда "добре познато", съвсем не означава, че го разбираме. Нашето предварително познание за времето не навлиза в неговите дълбини, а само докосва повърхността, най-бледата му външност. Съзнанието за време го приема за факт, с който трябва да се "съобразяваме", но не отива по-нататък и не се задълбочава в неговата тайна. Когато обаче ни запитат А що е време? почти нищо не можем да кажем: мълчанието е нашият отговор. Тази необичайна и изненадващо понятна философска книга "поглежда" в скритото "зад" мълчанието ни за времето, живота, свободата.
Няма коментари:
Публикуване на коментар