Страници

четвъртък, 13 октомври 2016 г.

Мой доклад до Началника на РУО-Пловдив и до Главния експерт по философия в Министерството на образованието и науката



ПРИЛОЖЕНИЕ КЪМ ДОКЛАДА: Хубав ден ви желая, мълчаливци! Бъдете здрави, търпеливци! Понасяйте гаврите още по-стоически: блазе ви че имате такива дебели кожи!

Освен това аз, Ангел Грънчаров, се чувствам длъжен отново да ви напомня, че нашият български Картаген е крайно време да бъде разрушен...

Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров ТАЙНСТВОТО НА ЖИВОТА: Въведение в практическата философия, изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2006 г., разм. 20/14 см., мека подвързия, ISBN-13: 978-954-321-246-0, ISBN-10: 954-321-246-5, 317 стр., 10.00 лв. Авторът тръгва от простия факт, че човекът е живот, че ние сме живи и влюбени в живота същества, от което следва, че по никой начин не бива да му изневеряваме: да си мислим, че сме “нещо повече от това”, че сме “нещо повече от него”. Но човекът е и разбиращо същество, което значи, че не се задоволява с “простата даденост” на непосредствения живот, а непрекъснато търси смисъла, неговата ценност за нас самите. Оказва се, че ние живеем като че ли само затова непрекъснато да търсим себе си, което, от друга страна погледнато, означава, че постигаме себе си само когато свободно “правим” себе си, своето бъдеще, а значи и съдбата си. Пътят на живота у човека изцяло съвпада с пътуването към самия себе си, от което не можем да се откажем...

3 коментара:

  1. Анонимен13.10.16 г., 14:12

    Glupak mrasen!!!!!!!!!!!!

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен13.10.16 г., 16:14

    Браво! Този текст е достоен за най-свободолюбивите и демократични личности!
    Асен Добрев

    ОтговорИзтриване
  3. Грънчарий, а откога ти пишеш от името на "преподавателите по философия", а?
    А, тъпунгерче, откога?

    ОтговорИзтриване

Ще се радвам ако идването Ви тук пробуди у Вас такова настроение, че все по-често да сте мой гост!

Коментирайте смело, ползвайте се от свободата си. Уважавайте истината, презирайте лъжата и лъжците. Коментарите са напълно свободни, единственият ограничител е Вашето собствено възпитание!

На простаците бих дал съвет изобщо да не идват в блога ми; той не е за тях: с техния свят нямаме нищо общо. Но ако много държат да си показват простотията и мерзавщината, давам им тази възможност - с оглед народът да види какво представляват и по този начин да може да се отврати не само от простаците и мерзавците, но и от простащината и от мерзавщините изобщо!