Страници

петък, 16 декември 2016 г.

Хубава, романтична петъчна вечер като моята желая и вам!



Направиха ми операцията след многочасово чакане да ми дойде редът. Преди половин час ме докараха в стаята и сега стоя с вдигнат опериран крак за да се пречи на кръвотечението. Търпение му е майката сега!

Не обичам стоенето в болница. Сам съм в стаята. Взел съм си хубава книга, ех, стига след като премине упойката да не ме боли, ще си прекарам чудесна петъчна вечер с хубава философска книга - най-добрият събеседник на мислещия, небезразличния към истината човек.

Аз лично самотен не мога да бъда когато около мен има книги. Книгите са много по-добри събеседници от живите хора. Това изобщо забелязали ли сте го?

Хубава, романтична петъчна вечер като моята желая и вам! Но ви желая в болници да не влизате изобщо! Живейте си без болници...

Освен това аз, Ангел Грънчаров, се чувствам длъжен отново да ви напомня, че нашият български Картаген е крайно време да бъде разрушен...

Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров БЪЛГАРСКАТА ДУША И СЪДБА (с подзаглавие Идеи към нашата философия на живота, историята и съвременността), 12.00 лв., изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2007 г., разм. 20/14 см., мека подвързия, ISBN 978-954-321-375-7, 354 стр. Книгата е новаторски опит за по-цялостно представяне и описание на битуващите в нашето съзнание исторически и "народопсихологични" комплекси, които определят и нашите реакции спрямо съвременните реалности на живота ни. Авторът търси смисъла, който се крие в случващото се с нас самите, изхождайки от предпоставката, че ясното съзнание за това какви сме като индивиди и като нация е основа на така необходимата ни промяна към по-добро. А този е залогът за бъдещия ни просперитет.

2 коментара:

  1. Анонимен16.12.16 г., 16:41

    Нищо Ви няма. Ще Ви мине като на куче.

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен16.12.16 г., 17:20

    Бързо оздравяване! Чака те много работа. Каменов

    ОтговорИзтриване

Ще се радвам ако идването Ви тук пробуди у Вас такова настроение, че все по-често да сте мой гост!

Коментирайте смело, ползвайте се от свободата си. Уважавайте истината, презирайте лъжата и лъжците. Коментарите са напълно свободни, единственият ограничител е Вашето собствено възпитание!

На простаците бих дал съвет изобщо да не идват в блога ми; той не е за тях: с техния свят нямаме нищо общо. Но ако много държат да си показват простотията и мерзавщината, давам им тази възможност - с оглед народът да види какво представляват и по този начин да може да се отврати не само от простаците и мерзавците, но и от простащината и от мерзавщините изобщо!