
Очакваме ви, свободолюбиви пловдивчани!
Освен това аз, Ангел Грънчаров, се чувствам длъжен отново да ви напомня, че нашият български Картаген е крайно време да бъде разрушен...

Ще се радвам ако идването Ви тук пробуди у Вас такова настроение, че все по-често да сте мой гост!
Коментирайте смело, ползвайте се от свободата си. Уважавайте истината, презирайте лъжата и лъжците. Коментарите са напълно свободни, единственият ограничител е Вашето собствено възпитание!
На простаците бих дал съвет изобщо да не идват в блога ми; той не е за тях: с техния свят нямаме нищо общо. Но ако много държат да си показват простотията и мерзавщината, давам им тази възможност - с оглед народът да види какво представляват и по този начин да може да се отврати не само от простаците и мерзавците, но и от простащината и от мерзавщините изобщо!
Продължителна беше досега борбата, но вече с категоричната подкрепа на Гражданското общество предстои демократизацията на многострадалното островче на бюрократизма и авторитарното управление, а после и на цялата образователна система! Респект и уважение към положените неимоверни интелектуални и физически усилия от Вас, г-н Грънчаров!
ОтговорИзтриванеС. Гьорев
В ПГЕЕ отдавна има демокрация само че Ангел Грънчаров е болшевик и зцатова не може да я оцени той си мечтае за болшевизъм!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Да си иде тогава в СССР щом толкова му харесва болшевизма...............
ОтговорИзтриванеУважаеми г-н Грънчаров,
ОтговорИзтриванеС настоящето искам да изразя отново подкрепата си за Вашите основателни и справедливи искания, касаещи ситуацията в ПГЕЕ и образователната ни система, както и обявената гладна стачка.
Несъмнено гладната стачка е силен, смел, но твърде краен и рисков начин на протест, поради съвсем реалните опасности за здравето на протестиращия. Особено това се отнася до стачките, продължаващи по-дълго време. Ето защо се обръщамe към Вас с ПРИЗИВ да прекратите – поне засега – обявената гладна стачка и да преминете към други форми на протест и борба за необходимите реформи. В това отношение най-важно е организирането за съвместни действия на множество граждани и граждански организации и не сме малко съмишлениците, които ще Ви подкрепим в това.
Същевременно от името на НПО, което представлявам, ще изпратим писмо до МОН и министърката г-gа Кунева във Ваша подкрепа, тъй като навярно от тази централизирана иституция зависи изпълнението на Вашите искания.
С уважение,
Николай Близнаков
(социолог, екс-депутат от ВНС от Пловдив)
11.12.2016 г.
Здравейте, уважаеми г-н Близнаков, благодаря Ви за ангажираността и за подкрепата към моя протест! Сега виждам това Ваше съобщение и Ви отговарям веднага: Вашия призив за промяна на избраната форма на протест отговаря и на моето виждане, аз тази сутрин вече писах в блога си, че от днес, 12 декември, прекратявам гладната си стачка (там съм обяснил причините за това) и преминавам към други форми на протест, примерно за днес, понеделник, съм решил да ида с плакат пред сградата на РУО (РИО) в Пловдив (до Дмумаята) и там от 13.00 часа ще протестирам (има обява за този протест в блога ми), ако някой гражданин, родител, ученик и пр. иска, може също да участва в протеста. Тишз протест е за повече свобода в образованието, за повече доверие към учителите и учениците, за прекратяване на репресиите спрямо иновативно и творчески мислещите учители, пък и ученици също. Тъй че заповядайте ако можете и Вие на протеста! Не възнамерявам да прекратявам да се боря за едно ново и отговарящо на нуждите на съвременността и на младите хора образование, за промяна на парадигмата в образованието и пр. Вярвам, че много хора мислят в същата посока и не ни пречи да си обединим силите...
ОтговорИзтриванеАнгеле поздравявам те за успеха да предизвикаш обществен отзвук на каузата за която се бориш вече толкова години.
ОтговорИзтриванеДо горния анонимен. В това училище няма демокрация след като директорката уволнява учителя който дръзва да използва нови методи за обучение на учениците.
Томи Томев.
А какви са Вашите идеи за либерализацията на обучението по математика? – Или Вашата реформа се ограничава до промяна в обучението по философия, а може би само до реформа на обучението по философия в ПГЕЕ?
ОтговорИзтриванеМоите идеи (те не са обаче "мои", те са отдавна известни, само ние в България сме изостанали и се мъчим да откриваме "топлата вода") са не само валидни за обучението по философия, а за обучението по всички предмети, което вече следва да се подчинява на коренно различен принцип. Кой е този принцип можете да се информирате като прочетете моите книги за промяната в образованието...
ОтговорИзтриванеКаква математика?По всички предмети системата е коренно друга и успешна,радушно приета,а до 7 клас не ги изпитват и не им пишат оценки,ходят с желание на училище и не им се втълпява,че са тъпи,ако не назубрят "верните отговори"-във Финландия,Норвегия,Дания,но тук ,естествено,сме като коне с капаци,че всичко търпи еволюция и се развива за добро,учениците ни тук са приемани като празни кофи,в чиито кратуни учителите да изсипят мъдрото знание,а там те са личности с мнение,идеи,опит,които не биват дресирани,а са партньори в обучението,зачитани,ползват таблети в час..Абе,няма място да сравнение..
ОтговорИзтриванеНе сте само в България така. Фактче.
ОтговорИзтриванеСЕЛЯНИНО ОТ ДОЛНА БАНЯ, ЗАЩО НЕ СИ ДЪРЖА НА СЕЛО МОТИКАТА, АМИ ХОДИШ ДА МЪТИШ ГЛАВАТА НА МЛАДИТЕ??? КАКВИ ПРОСТОТИИ ПИШЕШ ТИ БЕ, УРОД! КОЙ, КЪДЕ И КОГА Е ЖИВЯЛ ПРИ КОМУНИЗЪМ ??? КАКЪВ ФИЛОСОФ СИ, ЛАЙНАР ТАКЪВ !!! ТАКИВА МЪРШИ КАТО ТЕБ ДОКАРАХА ОТЕЧЕСТВОТО МИ ДО ТОВА СЪСТОЯНИЕ НА БУДНА КОМА ! ЖИВ ЩЕ ТЕ ЗАРОВЯ САМО С ЕДНА ФАДРОМА!
ОтговорИзтриванеVeselin Vasilev
Таваришч, много изискано се изразяваш бе?! :-) И какво, плаче ти се за комунизма ли? Що обичаш толкова много проклетия комунизъм?! Щот си мислиш, че при комунизма ще ядеш без да работиш ли?!
ОтговорИзтриванеАБЕ, ПАПРИКАШ, НЯМАШ ЕДНА ПЕТА ОТ МОЯ ТРУДОВ СТАЖ И СИ СЕДНАЛ ДА МИ ГОВОРИШ ЗА ТРУД! СКОРО ЩЕ ТЕ ОТКРИЯ ВЪВ ФИЛИБЕТО И И ЩЕ ТИ ЦЕПНА УСТЕТО!
ОтговорИзтриванеVeselin Vasilev
АБЕ ИЗРОД, ОТГОВОРИ МИ НА ВЪПРОСА: КОЙ, КОГА И КЪДЕ Е ЖИВЯЛ В ТОЗИ ОБЩЕСТВЕН СТРОЙ? НЕ БЪРКАЙ ДЪРЖАВНИЯ КАПИТАЛИЗЪМ С КОМУНИЗЪМ, НЕВЕЖЕСТВО НИЩОЖНО!!!
ОтговорИзтриванеVeselin Vasilev
Какъв "държавен капитализъм" бе, таваришч, че то си беше съвсем истински комунизъм. С убийствата, с насилието, с погрома над страната! Абсолютно истински комунизъм. Комунизмът е това: насилие, диктатура, смазване на личността! Ето, и ти като комунист налиташ на бой. Такива сте вий, комунистите. Като надушите някъде личност, скачате на бой и не мирясвате, докато не я убиете!
ОтговорИзтриванеТИ СИ ПРОСТО ИНДИВИД ! ЗА КАКВА ЛИЧНОСТ СЕ МИСЛИШ, БЕЗГРЪБНАЧНО МЕКОТЕЛО??? ЗНАЕШ ЛИ КАКВО Е ДИКТАТУРА БЕ КРЕТЕН? НАЛАГАНЕ НА НЕЧИЯ ВОЛЯ! И ПАК БЪРКАШ, ТОЗИ ПЪТ ДЕСПОТИЯТА НАРИЧАШ ДИКТАТУРА! МЛЪКНИ БЕ УТРЕПКО! СКЪСАЙ СИ ДИПЛОМАТА ЗА ФИЛОСОФ!!! ОДЪРТЯЛ СИ, А ВСЕ ОЩЕ БЛЕЕШ КАТО ШУГАВА ОВЦА!
ОтговорИзтриванеVeselin Vasilev
Аз съм личност, ти си комуноид. По тази причина изобщо не можеш да сфанеш що е това личност. Комуноидът затова е комуноид, отказал се е от личността си, за него комуната е всичко. Комуноидът е изроденост на човека и отказ от човещината. Той е поругаване на човечността, на човещината. Затова няма по-голямо зло на тази земя от комунизма...
ОтговорИзтриванеИндивид е понятие, с което се изразява най-нисшето ниво (единица живо същество). Тази единица може да бъде както човек, така и друг биологичен продукт. Човекът-индивид е животински алчен, първосигнален материален консуматор. Той е трудно податлив на еволюционно развитие (духовен растеж) и неговата участ е функция на неговата животинска адаптивна мисъл в обществена среда, т. нар. приспособленец („Партийо любима, аз съм с таз, която е на власт!“). Единствената потребност на човека-индивид е „хляб и зрелища“. Умира като роб на индивидуалната си бездуховност.
ОтговорИзтриванеVeselin Vasilev
От учебника по комунизъм ли цитираш? :-)
ОтговорИзтриванеНЕ МИ СЕ СПОРИ С ТЪПОГЛАВИ!!! ЛЕКА ТИ ПРЪСТ !
ОтговорИзтриванеVeselin Vasilev
За да се спори се налага да се мисли. Комуноидът, отказвайки се от човечността си, се отказва и от мисленето. Партията мисли вместо него. Ето, прекрасно демонстрираш същината си. Цитира си учебника по комунизъм и сега бягаш от спора. Остава да дойдеш до Пловдив и да използваш аргумента с тоягата! :-) Как е съгражданинът ти Волный Сидеровский?! И той като теб затъна на стари години в комунизма! Той барем гушна милионите и си подсигури старините...
ОтговорИзтриванеАБЕ, ПЕДЕРАСТ, ЦЯЛ ЖИВОТ СЪМ ПРОТИВ ПАРТИЙНАТА СИСТЕМА И ВАШИТЕ НАРОДНИ СЪБРАНИЯ ОТ ПАРТИЙНИ КОРПОРАТИВНИ ЦЕНТРАЛИ, КУЧЕТА ВИ ЯЛИ АБДАЛИ, ПЕДАЛИ И ВСЯКАКВИ ЧОВЕКОПОДОБНИ ТВАРИ!
ОтговорИзтриванеДО ТУКА БЕШЕ ! ПЪТУВАЙ С ВЯТЪРА!
Вeselin Vasilev
"Против" партийната система си цял живот, ала в БКП членуваше, нали познах?! :-)
ОтговорИзтриване