Страници

понеделник, 12 декември 2016 г.

Елате и вие! Елате на протеста! Не допускайте безразличието да ви владее, победете инертността, страха и малодушието си!



Очакваме ви, свободолюбиви пловдивчани!

Освен това аз, Ангел Грънчаров, се чувствам длъжен отново да ви напомня, че нашият български Картаген е крайно време да бъде разрушен...

Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров СТРАСТИТЕ И БЕСОВЕТЕ БЪЛГАРСКИ (с подзаглавие Кратка психологическа история на съвременна България), изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2008 г., 320 стр. Хронология и феноменология на случилото се след 1989 година, както и вникване във факторите, които определят нашата национална съдба. Книга за нашите лутания по пътищата на свободата, за раждането и пътя на младата българска демокрация, за това какви сме ние, съвременните българи, книга за пропилените ни шансове и за покрусените ни надежди. Но това е една въпреки всичко оптимистична книга, която ни казва, че от нас, гражданите, зависи всичко: ако сме мизерни духом, няма как и да не живеем в бедност. От нашите ценности зависи съществуването, живота ни. Духовната безпътица поражда историческите, пък и сегашните ни нещастия. А растежът на нашите сили - и като индивиди, и като нация - тръгва от освобождаването на съзнанията ни от ония коварни скрупули и дефекти, заради които толкова сме си патили - и за които сме платили тежка цена.

22 коментара:

  1. Анонимен12.12.16 г., 6:21

    Продължителна беше досега борбата, но вече с категоричната подкрепа на Гражданското общество предстои демократизацията на многострадалното островче на бюрократизма и авторитарното управление, а после и на цялата образователна система! Респект и уважение към положените неимоверни интелектуални и физически усилия от Вас, г-н Грънчаров!

    С. Гьорев

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен12.12.16 г., 8:51

    В ПГЕЕ отдавна има демокрация само че Ангел Грънчаров е болшевик и зцатова не може да я оцени той си мечтае за болшевизъм!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Да си иде тогава в СССР щом толкова му харесва болшевизма...............

    ОтговорИзтриване
  3. Анонимен12.12.16 г., 11:10

    Уважаеми г-н Грънчаров,

    С настоящето искам да изразя отново подкрепата си за Вашите основателни и справедливи искания, касаещи ситуацията в ПГЕЕ и образователната ни система, както и обявената гладна стачка.
    Несъмнено гладната стачка е силен, смел, но твърде краен и рисков начин на протест, поради съвсем реалните опасности за здравето на протестиращия. Особено това се отнася до стачките, продължаващи по-дълго време. Ето защо се обръщамe към Вас с ПРИЗИВ да прекратите – поне засега – обявената гладна стачка и да преминете към други форми на протест и борба за необходимите реформи. В това отношение най-важно е организирането за съвместни действия на множество граждани и граждански организации и не сме малко съмишлениците, които ще Ви подкрепим в това.

    Същевременно от името на НПО, което представлявам, ще изпратим писмо до МОН и министърката г-gа Кунева във Ваша подкрепа, тъй като навярно от тази централизирана иституция зависи изпълнението на Вашите искания.

    С уважение,
    Николай Близнаков
    (социолог, екс-депутат от ВНС от Пловдив)
    11.12.2016 г.

    ОтговорИзтриване
  4. Здравейте, уважаеми г-н Близнаков, благодаря Ви за ангажираността и за подкрепата към моя протест! Сега виждам това Ваше съобщение и Ви отговарям веднага: Вашия призив за промяна на избраната форма на протест отговаря и на моето виждане, аз тази сутрин вече писах в блога си, че от днес, 12 декември, прекратявам гладната си стачка (там съм обяснил причините за това) и преминавам към други форми на протест, примерно за днес, понеделник, съм решил да ида с плакат пред сградата на РУО (РИО) в Пловдив (до Дмумаята) и там от 13.00 часа ще протестирам (има обява за този протест в блога ми), ако някой гражданин, родител, ученик и пр. иска, може също да участва в протеста. Тишз протест е за повече свобода в образованието, за повече доверие към учителите и учениците, за прекратяване на репресиите спрямо иновативно и творчески мислещите учители, пък и ученици също. Тъй че заповядайте ако можете и Вие на протеста! Не възнамерявам да прекратявам да се боря за едно ново и отговарящо на нуждите на съвременността и на младите хора образование, за промяна на парадигмата в образованието и пр. Вярвам, че много хора мислят в същата посока и не ни пречи да си обединим силите...

    ОтговорИзтриване
  5. Анонимен12.12.16 г., 11:18

    Ангеле поздравявам те за успеха да предизвикаш обществен отзвук на каузата за която се бориш вече толкова години.

    До горния анонимен. В това училище няма демокрация след като директорката уволнява учителя който дръзва да използва нови методи за обучение на учениците.
    Томи Томев.

    ОтговорИзтриване
  6. Анонимен12.12.16 г., 14:16

    А какви са Вашите идеи за либерализацията на обучението по математика? – Или Вашата реформа се ограничава до промяна в обучението по философия, а може би само до реформа на обучението по философия в ПГЕЕ?

    ОтговорИзтриване
  7. Моите идеи (те не са обаче "мои", те са отдавна известни, само ние в България сме изостанали и се мъчим да откриваме "топлата вода") са не само валидни за обучението по философия, а за обучението по всички предмети, което вече следва да се подчинява на коренно различен принцип. Кой е този принцип можете да се информирате като прочетете моите книги за промяната в образованието...

    ОтговорИзтриване
  8. Анонимен12.12.16 г., 17:48

    Каква математика?По всички предмети системата е коренно друга и успешна,радушно приета,а до 7 клас не ги изпитват и не им пишат оценки,ходят с желание на училище и не им се втълпява,че са тъпи,ако не назубрят "верните отговори"-във Финландия,Норвегия,Дания,но тук ,естествено,сме като коне с капаци,че всичко търпи еволюция и се развива за добро,учениците ни тук са приемани като празни кофи,в чиито кратуни учителите да изсипят мъдрото знание,а там те са личности с мнение,идеи,опит,които не биват дресирани,а са партньори в обучението,зачитани,ползват таблети в час..Абе,няма място да сравнение..

    ОтговорИзтриване
  9. Гъди Гъдев :))12.12.16 г., 18:41

    Не сте само в България така. Фактче.

    ОтговорИзтриване
  10. Анонимен18.12.16 г., 15:59

    СЕЛЯНИНО ОТ ДОЛНА БАНЯ, ЗАЩО НЕ СИ ДЪРЖА НА СЕЛО МОТИКАТА, АМИ ХОДИШ ДА МЪТИШ ГЛАВАТА НА МЛАДИТЕ??? КАКВИ ПРОСТОТИИ ПИШЕШ ТИ БЕ, УРОД! КОЙ, КЪДЕ И КОГА Е ЖИВЯЛ ПРИ КОМУНИЗЪМ ??? КАКЪВ ФИЛОСОФ СИ, ЛАЙНАР ТАКЪВ !!! ТАКИВА МЪРШИ КАТО ТЕБ ДОКАРАХА ОТЕЧЕСТВОТО МИ ДО ТОВА СЪСТОЯНИЕ НА БУДНА КОМА ! ЖИВ ЩЕ ТЕ ЗАРОВЯ САМО С ЕДНА ФАДРОМА!

    Veselin Vasilev

    ОтговорИзтриване
  11. Таваришч, много изискано се изразяваш бе?! :-) И какво, плаче ти се за комунизма ли? Що обичаш толкова много проклетия комунизъм?! Щот си мислиш, че при комунизма ще ядеш без да работиш ли?!

    ОтговорИзтриване
  12. Анонимен18.12.16 г., 16:10

    АБЕ, ПАПРИКАШ, НЯМАШ ЕДНА ПЕТА ОТ МОЯ ТРУДОВ СТАЖ И СИ СЕДНАЛ ДА МИ ГОВОРИШ ЗА ТРУД! СКОРО ЩЕ ТЕ ОТКРИЯ ВЪВ ФИЛИБЕТО И И ЩЕ ТИ ЦЕПНА УСТЕТО!

    Veselin Vasilev

    ОтговорИзтриване
  13. Анонимен18.12.16 г., 16:10

    АБЕ ИЗРОД, ОТГОВОРИ МИ НА ВЪПРОСА: КОЙ, КОГА И КЪДЕ Е ЖИВЯЛ В ТОЗИ ОБЩЕСТВЕН СТРОЙ? НЕ БЪРКАЙ ДЪРЖАВНИЯ КАПИТАЛИЗЪМ С КОМУНИЗЪМ, НЕВЕЖЕСТВО НИЩОЖНО!!!

    Veselin Vasilev

    ОтговорИзтриване
  14. Какъв "държавен капитализъм" бе, таваришч, че то си беше съвсем истински комунизъм. С убийствата, с насилието, с погрома над страната! Абсолютно истински комунизъм. Комунизмът е това: насилие, диктатура, смазване на личността! Ето, и ти като комунист налиташ на бой. Такива сте вий, комунистите. Като надушите някъде личност, скачате на бой и не мирясвате, докато не я убиете!

    ОтговорИзтриване
  15. Анонимен18.12.16 г., 16:18

    ТИ СИ ПРОСТО ИНДИВИД ! ЗА КАКВА ЛИЧНОСТ СЕ МИСЛИШ, БЕЗГРЪБНАЧНО МЕКОТЕЛО??? ЗНАЕШ ЛИ КАКВО Е ДИКТАТУРА БЕ КРЕТЕН? НАЛАГАНЕ НА НЕЧИЯ ВОЛЯ! И ПАК БЪРКАШ, ТОЗИ ПЪТ ДЕСПОТИЯТА НАРИЧАШ ДИКТАТУРА! МЛЪКНИ БЕ УТРЕПКО! СКЪСАЙ СИ ДИПЛОМАТА ЗА ФИЛОСОФ!!! ОДЪРТЯЛ СИ, А ВСЕ ОЩЕ БЛЕЕШ КАТО ШУГАВА ОВЦА!

    Veselin Vasilev

    ОтговорИзтриване
  16. Аз съм личност, ти си комуноид. По тази причина изобщо не можеш да сфанеш що е това личност. Комуноидът затова е комуноид, отказал се е от личността си, за него комуната е всичко. Комуноидът е изроденост на човека и отказ от човещината. Той е поругаване на човечността, на човещината. Затова няма по-голямо зло на тази земя от комунизма...

    ОтговорИзтриване
  17. Анонимен18.12.16 г., 16:22

    Индивид е понятие, с което се изразява най-нисшето ниво (единица живо същество). Тази единица може да бъде както човек, така и друг биологичен продукт. Човекът-индивид е животински алчен, първосигнален материален консуматор. Той е трудно податлив на еволюционно развитие (духовен растеж) и неговата участ е функция на неговата животинска адаптивна мисъл в обществена среда, т. нар. приспособленец („Партийо любима, аз съм с таз, която е на власт!“). Единствената потребност на човека-индивид е „хляб и зрелища“. Умира като роб на индивидуалната си бездуховност.

    Veselin Vasilev

    ОтговорИзтриване
  18. От учебника по комунизъм ли цитираш? :-)

    ОтговорИзтриване
  19. Анонимен18.12.16 г., 16:23

    НЕ МИ СЕ СПОРИ С ТЪПОГЛАВИ!!! ЛЕКА ТИ ПРЪСТ !

    Veselin Vasilev

    ОтговорИзтриване
  20. За да се спори се налага да се мисли. Комуноидът, отказвайки се от човечността си, се отказва и от мисленето. Партията мисли вместо него. Ето, прекрасно демонстрираш същината си. Цитира си учебника по комунизъм и сега бягаш от спора. Остава да дойдеш до Пловдив и да използваш аргумента с тоягата! :-) Как е съгражданинът ти Волный Сидеровский?! И той като теб затъна на стари години в комунизма! Той барем гушна милионите и си подсигури старините...

    ОтговорИзтриване
  21. Анонимен18.12.16 г., 16:30

    АБЕ, ПЕДЕРАСТ, ЦЯЛ ЖИВОТ СЪМ ПРОТИВ ПАРТИЙНАТА СИСТЕМА И ВАШИТЕ НАРОДНИ СЪБРАНИЯ ОТ ПАРТИЙНИ КОРПОРАТИВНИ ЦЕНТРАЛИ, КУЧЕТА ВИ ЯЛИ АБДАЛИ, ПЕДАЛИ И ВСЯКАКВИ ЧОВЕКОПОДОБНИ ТВАРИ!

    ДО ТУКА БЕШЕ ! ПЪТУВАЙ С ВЯТЪРА!

    Вeselin Vasilev

    ОтговорИзтриване
  22. "Против" партийната система си цял живот, ала в БКП членуваше, нали познах?! :-)

    ОтговорИзтриване

Ще се радвам ако идването Ви тук пробуди у Вас такова настроение, че все по-често да сте мой гост!

Коментирайте смело, ползвайте се от свободата си. Уважавайте истината, презирайте лъжата и лъжците. Коментарите са напълно свободни, единственият ограничител е Вашето собствено възпитание!

На простаците бих дал съвет изобщо да не идват в блога ми; той не е за тях: с техния свят нямаме нищо общо. Но ако много държат да си показват простотията и мерзавщината, давам им тази възможност - с оглед народът да види какво представляват и по този начин да може да се отврати не само от простаците и мерзавците, но и от простащината и от мерзавщините изобщо!