Страници

събота, 15 април 2017 г.

Шофьорът от Пловдив, който е блъснал и убил жена на пешеходна пътека и след това е избягал от местопрестъплението, е ученик от ПГЕЕ в Пловдив



Асен бил издирен, след като полицаите намерили колата, с която е ударена 61-годишната пловдивчанка

Кратък мой коментар: Шофьорът от Пловдив, който е блъснал и убил жена на пешеходна пътека и след това е избягал от местопрестъплението, е ученик от ПГЕЕ в Пловдив, на който съм преподавал философия (ето страницата му във Фейсбук)...

Засега няма да коментирам случая, но имам своя версия за това как са възможни подобни безотговорни постъпки от млади хора, явяващи се "продукт" на изцяло сгрешената ни образователна и "възпитателна", с извинение, система...

А това, че толкова кошмарния инцидент е станал в четвъртък, през Страстната седмица, в навечерието на празника Възкресение Христово, и е тъкмо с ученик от училището, в коетоотдавна стават какви ли не ексцесии, имащи психологическо и нравствено естество, внася допълнителен нюанс в случилото се, който непременно трябва да бъде отчетен - стига да искаме да постигнем верния, изчерпателния, задоволителния смисъл.


Ще пиша още. Засега ми се налага да осмисля и да преживея станалото. Жалко е, трагично е, че млад човек си зачерква живота по един толкова ужасен и най-вече безразсъден начин. Но вината, че е станал такъв и че се отнася така към собственото си поведение не е само негова, а и на обществото (и на образователната система), на която той е продукт.

ЗАБЕЛЕЖКА: Току-що написах този постинг и ми звънна репортер от бТВ, който взе нещо като интервю от мен по телефона за този случай. Разказах му каквото зная за младежа, на който съм преподавал.



Освен това аз, Ангел Грънчаров, се чувствам длъжен отново да ви напомня, че нашият "български" - т.е. мутро-ченгесарски и кагебистко-руско-путински - Картаген е крайно време да бъде разрушен...

Абонирайте се! Подкрепете свободната мисъл и свободното слово в България тъкмо когато те са в страшна немилост!  (Забележка: Можете да получавате броевете на в-к ГРАЖДАНИНЪ за 2011 г. ако пишете на имейл angeligdb [@] abv.bg)

4 коментара:

  1. Анонимен15.04.17 г., 18:14

    На тоя ашлак е да му откъснат главата малко ще му е! Явно си е купил книжката!!! Аман от некадърници!

    Цветан Ташев

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен15.04.17 г., 18:15

    Родителите са за бой.

    Krasnaya Vassileva

    ОтговорИзтриване
  3. Анонимен15.04.17 г., 18:15

    Първо им купуват скъпи коли, после им търсят скъпи адвокати, накрая плащат скъпи пари да ги отърват от нещо, което са им го докарали до главата. Нищо не разбирам. Някой ще ми го обясни ли - на мен или на близките на убитата "по непредпазливост" жена.

    Radomir Parpulov

    ОтговорИзтриване
  4. Анонимен15.04.17 г., 22:53

    Грънчаров, гордееш ли се сега че си възпитал един убиец?! Виждаш ли колко правилно те уволни госпожа Анастасова?

    ОтговорИзтриване

Ще се радвам ако идването Ви тук пробуди у Вас такова настроение, че все по-често да сте мой гост!

Коментирайте смело, ползвайте се от свободата си. Уважавайте истината, презирайте лъжата и лъжците. Коментарите са напълно свободни, единственият ограничител е Вашето собствено възпитание!

На простаците бих дал съвет изобщо да не идват в блога ми; той не е за тях: с техния свят нямаме нищо общо. Но ако много държат да си показват простотията и мерзавщината, давам им тази възможност - с оглед народът да види какво представляват и по този начин да може да се отврати не само от простаците и мерзавците, но и от простащината и от мерзавщините изобщо!