Страници

вторник, 6 март 2018 г.

Защо отговорните държавни органи мълчат?!




От два дни в Пловдив и не само в Пловдив правосъдие се раздава на улицата. Версиите в медиите се сменят една след друга, но се предпочитат тези, които убеждават хората, че българските закони са дефектни и правосъдието е неработещо. Десетки публични коментари влизат в директно противоречие с Конституцията.

В редакцията на ПОТВ звънят хора, които имат други версии за престъплението и за спонтанността на протестите. Не ги цитираме защото не искаме да създаваме допълнително напрежение.

Ако става дума за убийство при неизбежна самоотбрана, гледали сме от филмите как трябва да се реагира: стрелящият веднага звъни на полицията и прави признание. Вика Бърза помощ, ако жертвата е жива. След което звъни на адвоката си. (Прочети ЦЯЛАТА СТАТИЯ)

Кратък мой коментар: Чест и хвала на ПЛОВДИВСКАТА ОБЩЕСТВЕНА ТЕЛЕВИЗИЯ и на журналиста Евгений Тодоров, който стои зад нея! Ето какво следва да правят истинския журналист и истинската медия, за които истината и правото имат някакво значение.

Къде, прочее, са Цацаров, главният секретар на МВР и другите висши полицаи, които така чевръсто отприпкаха когато в Нови Искър на нова година беше избито цяло семейство?! Къде се крият сега тези плъхове?

Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...

Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров БЪЛГАРСКАТА ДУША И СЪДБА (с подзаглавие Идеи към нашата философия на живота, историята и съвременността), 12.00 лв., изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2007 г., разм. 20/14 см., мека подвързия, ISBN 978-954-321-375-7, 354 стр. Книгата е новаторски опит за по-цялостно представяне и описание на битуващите в нашето съзнание исторически и "народопсихологични" комплекси, които определят и нашите реакции спрямо съвременните реалности на живота ни. Авторът търси смисъла, който се крие в случващото се с нас самите, изхождайки от предпоставката, че ясното съзнание за това какви сме като индивиди и като нация е основа на така необходимата ни промяна към по-добро. А този е залогът за бъдещия ни просперитет.

1 коментар:

Ще се радвам ако идването Ви тук пробуди у Вас такова настроение, че все по-често да сте мой гост!

Коментирайте смело, ползвайте се от свободата си. Уважавайте истината, презирайте лъжата и лъжците. Коментарите са напълно свободни, единственият ограничител е Вашето собствено възпитание!

На простаците бих дал съвет изобщо да не идват в блога ми; той не е за тях: с техния свят нямаме нищо общо. Но ако много държат да си показват простотията и мерзавщината, давам им тази възможност - с оглед народът да види какво представляват и по този начин да може да се отврати не само от простаците и мерзавците, но и от простащината и от мерзавщините изобщо!