Страници

четвъртък, 15 юли 2021 г.

Хептен ли изкукурига Боко Борисов?




E-vestnik.bg - Електронен вестник:

Бойко Борисов използва за „сатиричен“ колаж снимка на трагично загиналия през 2003 г. екипаж на совалката „Колумбия“.

Колко скандално прост и нагъл трябва да си, за да се подиграваш с паметта на загинали, ползвайки снимките по този начин?
Сигурен съм, че Борисов не знае за това, което превръща ПРите му в още по-скандално прости нечовеци.

Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...





Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров СТРАСТИТЕ И БЕСОВЕТЕ БЪЛГАРСКИ (с подзаглавие Кратка психологическа история на съвременна България), изд. ИЗТОК-ЗАПАД2008 г., 320 стр. Хронология и феноменология на случилото се след 1989 година, както и вникване във факторите, които определят нашата национална съдба. Книга за нашите лутания по пътищата на свободата, за раждането и пътя на младата българска демокрация, за това какви сме ние, съвременните българи, книга за пропилените ни шансове и за покрусените ни надежди. Но това е една въпреки всичко оптимистична книга, която ни казва, че от нас, гражданите, зависи всичко: ако сме мизерни духом, няма как и да не живеем в бедност. От нашите ценности зависи съществуването, живота ни. Духовната безпътица поражда историческите, пък и сегашните ни нещастия. А растежът на нашите сили - и като индивиди, и като нация - тръгва от освобождаването на съзнанията ни от ония коварни скрупули и дефекти, заради които толкова сме си патили - и за които сме платили тежка цена.

15 коментара:

  1. Анонимен15.07.21 г., 5:33

    За жалост Славчо използваше тактика която работеше. Щом на електората му харесва. Точно с нея си вдигна гласовете. А мен Славчо символизира подмяната. И аз самия за малко се бях подвел. Харесвах го, дори го уважавах, но това което показва като политическо поведение е падение и предателство на настроенията в народа заради които го избраха.

    Dimityr

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен15.07.21 г., 5:33

    В България, говоря за Третата Българска държава, никога не е имало политическа личност, която е можела да поведе народа към по-добро. Единствен Стамболов се е доближаваше към подобен идеал, но дори и в неговият характер е имало черти който са го довели до поражението и гибелта, а не към триумфа. Нужен ни е велик лидер победител и мъдрец. А такъв все още не виждам.

    Dimityr

    ОтговорИзтриване
  3. Хубаво е, че поне сте осъзнал що представлява Славчу; и работата не е толкова в характера му, а в морала му, т.е. в качествата на личността му. Той, подобно на Боко, е невероятно лъжлив, на нито една дума не бива да му се вярва. И понеже ламти за власт, сиреч, иначе казано, за слава и за пари (за тия двамата властта не е нищо друго освен слава и пари!), то той е способен да се постави в услуга на всеки, който добре плаща. Сега главният въпрос е: кого обслужва този път Славчу? Щото той в кариерата си като ТВ-клоун е обслужвал кого ли не, доста мръсни поръчки е изпълнявал, все срещу добро заплащане. А да се вярва на типаж кат Славчу не е просто лекомислие, то си е направо малоумие.

    ОтговорИзтриване
  4. За това имали ли сме политически лидери от висока проба, не споделям Вашата оценка, че сме нямали - в периода на Третото Българско Царство (щото сега сме Четвъртата, а може би и Петата българска държава, ако приемем, че комунизмът е бил четвъртата). През периода 1878-1944 г. сме имали доста добри политици и държавници, от висока проба, това са най-напред царете Фердинанд и Борис Трети. След това иде Стамболов. Тия тримата се открояват с високите си качества като политици и като държавници. И двама от тях са убити от враговете на България, само Фердинанд се е опазил - понеже е бил доста хитър (примерно паметникът на Цар Освободител е сложен на това място, та в копитата на царския кон да е българското Народно Събрание!) с една-единствена цел: да залъже, да омилостиви бясната руска мечка. Същата роля играе и Храмът със златните кубета, наречен на името руски менте-"светец", както и осейването на центъра на София с улици, носещи руски имена. Всичкото това е било с цел руснаците поне външно да си мислят, че сме тяхно завоевание, че сме тяхна територия, в същото време Царят е работил за опазването на българската независимост и европеизирането на Царство България... (Примерно на руснаците е било крайно неприятно това, че в 1908 г. сме станали царство!) В Петата българска държава имаме един политик и държавник от висока проба - и това е Иван Костов (колкото и да е неприятна тази констатация на враговете не България, ченгетата от ДС и техните медийни мекерета!).

    ОтговорИзтриване
  5. Анонимен15.07.21 г., 7:39

    Страхотни са тия тримата, губят всички войни които започват и убиват с тези си действия 25% от мъжкото население. И всичко това за да освободят македонците. Да ги освободят от тези които те днес наричат братя а всички вас - татари. Татари заради хората живеещи в Казан, наследници на Волжка България. Хора с които във всяка война сме врагове. С две думи гениялни управници.

    ОтговорИзтриване
  6. Другарко, некомпетентна сте и по българската история, изказвате се съвсем неподготвена, да не говорим за това, че робувате на догмите на лъжливата комунистическа "история". Поради което дърдорите глупости, нямащи нищо общо с реалността...

    ОтговорИзтриване
  7. Анонимен15.07.21 г., 8:08

    Кое от казаното е глупост и лъжа? Конкретно моля.

    ОтговорИзтриване
  8. Абсолютно всяка Ваша дума е глупост и лъжа, другарко. Толкова е изкривено съзнанието Ви, че изобщо не можете никога да уцелите истината - и правото. Твърде сте зле, много сте зян...

    ОтговорИзтриване
  9. Анонимен15.07.21 г., 8:15

    Лъжа е че губят всички войни които са започнали? Лъжа е че в тях измира 25% от мъжкото население? Или нещо друго?

    ОтговорИзтриване
  10. Естествено, че е лъжа, другарко. Казах Ви, Вие друго не правите освен да лъжете - щото съзнанието Ви е криво...

    ОтговорИзтриване
  11. Анонимен15.07.21 г., 10:12

    Точно за това не си демократ както ти го казват много хора. Дори лесно проверими факти предпочиташ да отречеш вместо на тях да си изградиш тезите. Коя война са спечелили и колко са 250 000 мъже на 4.3 мил население?

    ОтговорИзтриване
  12. Другарко, казахме, че никой не Ви е упълномощавал да издавате удостоверенията за това кой е демократ и кой не е. А иначе за глупостите Ви обясних вече, вие всички възприемате крайно изривено. Цар Борис Трети не е водил никаква война, ако Ви е известно това... а Вие го определихте като не знам си какъв изверг. С лъжи доникъде нема да стигнете вий, комунистите, драга другарко...

    ОтговорИзтриване
  13. Анонимен15.07.21 г., 10:40

    Неговият парламент посреща с овации обявяването на война на САЩ и Великобритания. Как може да се води дискусия с човек който отрича елементарни факти?

    ОтговорИзтриване
  14. Никакви факти не отричам, другарко. Просто Вие всичко възприемате изкриврно. И затоеа говорите наопаки на правото, вярното, истината.

    ОтговорИзтриване

Ще се радвам ако идването Ви тук пробуди у Вас такова настроение, че все по-често да сте мой гост!

Коментирайте смело, ползвайте се от свободата си. Уважавайте истината, презирайте лъжата и лъжците. Коментарите са напълно свободни, единственият ограничител е Вашето собствено възпитание!

На простаците бих дал съвет изобщо да не идват в блога ми; той не е за тях: с техния свят нямаме нищо общо. Но ако много държат да си показват простотията и мерзавщината, давам им тази възможност - с оглед народът да види какво представляват и по този начин да може да се отврати не само от простаците и мерзавците, но и от простащината и от мерзавщините изобщо!