Страници

четвъртък, 10 юли 2008 г.

Моето публично наказание заради свободолюбие и моето разкаяние

Преди 10-тина дни в посещаемостта на блога ми настъпи рязък срив: средно с две-трети по-малко посетители започнаха да идват в него! Разбира се, стана ми интересно на какво ли се дължи това. Нормално е да се помисли, че някоя от публикациите така е разочаровала част от публиката на блога, че те заради нея са решили повече да не стъпят в него. Ето публикациите от онзи период, на които, предполагам, се дължи това, а пък вие преценете коя от тях е по-точната причина за толкова сериозния срив:

Солидарност: днес, в деня на гей-парада, аз също ще бъда гей!, Масовото безкултурие е най-влиятелната сила у нас, не само политическа, ами и всякаква друга…, Седмица на нетолерантността: бъди идиот!, “Супа” от актуални проблеми, пронизани от кошмарите на немисленето, Медийните апотеози на най-нетолерантната и агресивна простотия по света - българската!, Топсъбитието на епохата: журналистиката като… пачавра, Идеите на Айн Ранд и ценностното проясняване на младата българска демокрация, Проблем: дали политиката е шоу?, Профанизирането, пълното опростачване на медиите, Вечно живи комуноидни рефлекси у “модерните” ни леви, Инициатива за граждански натиск, адресирана към свободолюбивите български медии.

Та ето тази поредица от статии и коментари откривам в периода, в който настъпи масов отлив на посещения в блога ми. Не мога за момента да си дам задоволително обяснение по-точно коя от тия статии е погнусила масовия читател на блога, та той повече да не се върне в него. Е, имам свои хипотези в тази насока: примерно поредицата от статии и видеокоментари във връзка с гей-парада може да е изиграла такава роля, знам ли? Особено възмутителна е бележката Солидарност: днес, в деня на гей-парада, аз също ще бъда гей!, която предполагам е отключила погнусата на по-голямата част от предишната аудитория на блога.

Значи "нормалната" нетолерантна част от природонаселението в България, възмутена от моята позиция за търпимост към "обратните", ме е проклела и ме е заклеймила с пълно игнориране. Това, разбира се, не ме натъжава толкова, щото тия, които все пак идват все още в блога, явно са хора, намиращи се на едно по-високо интелектуално и културно ниво, поради което, независимо от малобройността на тези хора - тия хора винаги у нас са били малко! - аз съм доволен и удовлетворен, понеже ме крепи мисълта, че съм полезен тъкмо на по-качествените хора. Това ми стига...

3 коментара:

  1. Анонимен10.07.08 г., 12:00

    Аз също съм твърдо против гей-парадите, но пък други неща в блога ви ми допадат, тъй, че си влизам.

    ОтговорИзтриване
  2. е мисля, че аудиторията ти е толкова първосигнална и нетолерантна.

    не е хубаво показанията на броячите да са ти мотивация за писане и да ти оказва влияние. това е суета

    ОтговорИзтриване
  3. Аз се пошегувах, не приемайте твърденията ми толкова насериозно :-)

    ОтговорИзтриване

Ще се радвам ако идването Ви тук пробуди у Вас такова настроение, че все по-често да сте мой гост!

Коментирайте смело, ползвайте се от свободата си. Уважавайте истината, презирайте лъжата и лъжците. Коментарите са напълно свободни, единственият ограничител е Вашето собствено възпитание!

На простаците бих дал съвет изобщо да не идват в блога ми; той не е за тях: с техния свят нямаме нищо общо. Но ако много държат да си показват простотията и мерзавщината, давам им тази възможност - с оглед народът да види какво представляват и по този начин да може да се отврати не само от простаците и мерзавците, но и от простащината и от мерзавщините изобщо!