Страници

четвъртък, 13 ноември 2008 г.

Битката на един български държавник срещу арогантните крадливи мижитурки, които ни управляват

4 коментара:

  1. Просто се изпълвам с яд като гледам как ПРЕЗ ЦЯЛОТО ВРЕМЕ някакви хора в залата сядат, стават, разхождат се като малки деца из залата, разсейват се и изобщо нямат вид да слушат какво им се говори! Само дето не се дърпат за косите и не се замерват с химикалки.
    Това Парламент ли е или детска градина, дявол да го вземе!!!

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен13.11.08 г., 12:36

    Наистина комунистите и дериватите им искат всичко в политиката да минава някак незабелязано, мирно и тихо, да няма дебат, просто да цари едно мъртвило както преди 1989. Така са свикнали, така най-лесно се правят задкулисни машинации и далавери. Те най-много ненавиждат същността на демокрацията: публичния открит сблъсък на аргументи и становища, защото всъщност нямат такива. Но има още нещо: тези хора са не само корумпирани, но в действителност нямат никакъв истински, сериозен интерес към политиката като такава. За тях политиката е само средство за целта – личното, при това грубо материалано облагодетелстване. А с политиката е до голяма степен като с науката, философията и изкуството, които в някаква степен трябва да са самодостатъчни. Още Аристотел е казал, че най-висшата форма на духовни занимания е тази, която не търси смисъл извън себе си.

    Мотивацията за занимание с политика може да е различна, но едно е сигурно: не може и не бива да се занимаваш с политика, ако по принцип не те интересува, не ти е интересна. Точно това е един от големите проблеми на българския обществен живот – че „политици” стават хора, които не врат и кипят в тази работа, които никак не желаят да се занимават с политика ЗАРАДИ САМАТА политика, а са там със съвсем други, користни цели. Заниманието с политика за тях всъщност е досадна, странична задача, с която трябва бързо да се привърши, за да може да се отиде на яхтата например, където да се консумират уиски с фъстъци. По-далеч тяхното разбиране за „хубав живот” не отива. Това е все едно да си например уж оперен певец или пианист, но да не излизаш на сцената или съвсем набързо и за малко, между другото, защото ти е противно. Или „писател”, който обаче нищо не пише или само по няакои ред между другото. Е, ясно е така голям изпълнител и писател никога няма да станеш. Затова тези „политици” в действителност не са никакви политици, респ. са толкова политици, колкото фолк-„звездите” са „звезди” и „певци” и „певици”, т.е. те са в най-добрия случай чалга-политици.

    Колкото до Костов и ДСБ, то винаги ми се е струвало забавно известното разделение на публичните изяви на политиците и поведението им, разговорите и намеците в тесен кръг и на четири очи. Независимо какво се говори публично, в действителност антикостовистите МНОГО ДОБРЕ ЗНАЯТ ЗА КАКВО СТАВА ДУМА и че Костов и ДСБ са единствената стойностна алтернатива в Б-я. ТЕ ГО ЗНАЯТ и с действията и думите си в тесен кръг го изразяват. ТОВА ИМ Е ДОБРЕ ИЗВЕСТНО, дори само на интуитивно ниво, независмо от публичното им лицемерие. ЯСНО ИМ Е, затова са и всичките атаки срещу Костов и ДСБ, ЗНАЯТ ГО И НА МОМЕНТИ, ТАКА ДА СЕ КАЖЕ, ГО ПРИЗНАВАТ, колкото и иначе да се преструват. Всички знаем за какво става дума и за какво е цялата борба, около какво се центрира цялата българска политика – около Костов и ДСБ. Не около нещо друго. За това са в крайна сметка всички сценарии, всичко, всичко в Б-я, каквото и да се говори и твърди иначе.

    ОтговорИзтриване
  3. Абе чуваш ли се :D държавник, с голи думи и аз мога. "даскале" - изненадан сам от тебе ,"Битката на един български държавник срещу арогантните крадливи мижитурки, които ни управляват". В това изречение едва вярна дума няма.

    НА ДУМИ И АЗ МОГА.

    ОтговорИзтриване
  4. Анонимен29.11.08 г., 22:52

    Господине Калоян, към днешна дата 29 11 2008 г. бихте ли написал същото като коментар, изслушвайки отново Иван Костов.Снимката, която виждам изглежда на интелигентен човек и не и подхожда такъв коментар, освен ако нямате някакви генетични увреждания от комунистически вируси.

    ОтговорИзтриване

Ще се радвам ако идването Ви тук пробуди у Вас такова настроение, че все по-често да сте мой гост!

Коментирайте смело, ползвайте се от свободата си. Уважавайте истината, презирайте лъжата и лъжците. Коментарите са напълно свободни, единственият ограничител е Вашето собствено възпитание!

На простаците бих дал съвет изобщо да не идват в блога ми; той не е за тях: с техния свят нямаме нищо общо. Но ако много държат да си показват простотията и мерзавщината, давам им тази възможност - с оглед народът да види какво представляват и по този начин да може да се отврати не само от простаците и мерзавците, но и от простащината и от мерзавщините изобщо!