
Да поменем и отдадем заслужена почит! На 18 май 1920 г. във Вадовице, Полша е роден Карол Войтила - Папа Йоан Павел II, изиграл съществена роля за събарянето на комунистическите режими в Източна Европа!
Написа: Здраво Кулев

Ще се радвам ако идването Ви тук пробуди у Вас такова настроение, че все по-често да сте мой гост!
Коментирайте смело, ползвайте се от свободата си. Уважавайте истината, презирайте лъжата и лъжците. Коментарите са напълно свободни, единственият ограничител е Вашето собствено възпитание!
На простаците бих дал съвет изобщо да не идват в блога ми; той не е за тях: с техния свят нямаме нищо общо. Но ако много държат да си показват простотията и мерзавщината, давам им тази възможност - с оглед народът да види какво представляват и по този начин да може да се отврати не само от простаците и мерзавците, но и от простащината и от мерзавщините изобщо!
Абе още е рано да се каже каква точно беше неговата роля, може да има и някаква комунистическа връзка там, КГБ държи изключително на това да има влияние и във Ватикана. Всъщност самата идея, че при комунизма може да има някакъв независим, антикомунистически епископ, който впоследствие да бъде избран за папа, е абсурдна. Знаем ситуацията в БПЦ. Вярно, католическата църква като цяло е по-слабо податлива на комунистическо влияние, но и тя не е имунна срещу него. Факт е, че тъкмо левите и либерални медии се скъсваха да го славят и хвалят след неговата смърт. Има и много други смущаващи факти около него, поровете се в интернет.
ОтговорИзтриванеТова, което пишете, са пълни глупости. Опитвате се да окаляте антикомунистическия папа, което добре демонстрира на кои господари служите. Католическата църква в Полша не се е продала на атеистичния комунистически Сатана - за разлика от православната църква у нас...
ОтговорИзтриванеНикога левите не са хвалили папата. Винаги са го мразили. Както мразеха и мразят и неговите духовни събратя Рейгън и Тачър. Те всъщност тримата видяха сметката на кагебизма-комунизма, поради което не можете да му простите още - и никога няма да му простите, дарагие кагебисткие таваришчи и вашите платени интернетни подлоги...
Той беше изключителна личност! Шанс имахме да сме негови съвременници! Не забравяйте и, че младият Войтила участва активно и в полската съпротива! Не на думи, а на дела! Животът и делата му оставиха неизлечими следи в човешката история!
ОтговорИзтриванеПарпулов