Страници

петък, 12 август 2016 г.

Тоя луд беше единственият човек, който се осмели да протестира



... С дивашки викове сганта дойде в града. Той беше по-пуст и по-мълчалив от едно парясано гробище. На мегданя побиха трофея.

Само един човек се мяркаше там, като един призрак.

Той беше Мунчо.

Като позна главата на любимия си Русияна, той вторачи яростни, безумни очи в нея и изригна, в един дъжд от плюнки, една колосална попръжня против Мохамеда и султана.

Обесиха го на касапницата.

Тоя луд беше единственият човек, който се осмели да протестира.

Иван Вазов, 1888 г. (Цитиран от Stoyan Dermendjiev)

Освен това аз, Ангел Грънчаров, се чувствам длъжен отново да ви напомня, че нашият български Картаген е крайно време да бъде разрушен...

Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров ЕРОТИКА И СВОБОДА (с подзаглавие Практическа психология на пола, секса и любовта), 8.00 лв., изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2007 г., разм. 20/14 см., мека подвързия, ISBN 978-954-321-332-0, 168 стр. Една книга, създадена с цел да облекчи разбирането от младите хора на най-значими за живота проблеми, по които сме длъжни да имаме цялата достижима яснота. Всеки трябва да достигне до своята лична истина, без която трудно се живее, без която животът ни се превръща в абсурд. Книгата ЕРОТИКА И СВОБОДА е написана за тия, които живеят с духа на новото, на завърналия се при себе си човешки живот и на свободата.

3 коментара:

  1. Анонимен13.08.16 г., 8:19

    Това са последните редове от романа му "Под игото", нали? Защо не е посочено?

    ОтговорИзтриване
  2. Не е посочено щот среднограмотният човек требе сам да се сети откъде са тия редове... А неграмотните само се съмняват и питат откъде е, но такива много рядко попадат в този блог... той е за по-издигнати в умствено и духовно отношение хора...

    ОтговорИзтриване
  3. Анонимен16.08.16 г., 8:28

    Тоя па мутант пита защо AIG не си цитирал Под игото... Подсеща ме на следния случай: веднъж в едно такси в София шофьора ми вика: тука се качват хора които един с един немат нищо общо... Усилия ми коства да мисля, че това е един народ... не е... Паноптикум на кукувци с бръмбари в главите, които гордо смятат, че знаят неква истина... Да плачеш ли, да се смееш ли, но това е царството BG, изостанало в племенния строй...

    ОтговорИзтриване

Ще се радвам ако идването Ви тук пробуди у Вас такова настроение, че все по-често да сте мой гост!

Коментирайте смело, ползвайте се от свободата си. Уважавайте истината, презирайте лъжата и лъжците. Коментарите са напълно свободни, единственият ограничител е Вашето собствено възпитание!

На простаците бих дал съвет изобщо да не идват в блога ми; той не е за тях: с техния свят нямаме нищо общо. Но ако много държат да си показват простотията и мерзавщината, давам им тази възможност - с оглед народът да види какво представляват и по този начин да може да се отврати не само от простаците и мерзавците, но и от простащината и от мерзавщините изобщо!