Страници

четвъртък, 11 август 2016 г.

Човек е свободен в момента, в който пожелае да бъде



Прекрасно е само това, което е естествено.

Трудът избавя човека от трите най-големи злини: скуката, порока и нуждата.

Едно от най-важните човешки права е правото да бъдеш крив.

Не съм съгласен с това, което казваш, но докато съм жив ще защищавам правото ти да го казваш.

Ако Бог не съществуваше, той трябваше да бъде измислен.

Който не обича свободата и истината може да стане могъщ човек, но велик - никога!

Който ограничава желанията си, той винаги е богат.

Когато стане дума за пари, всички сме от една религия.

Колко нелепости ни принуждава да говорим прекомерната страст да кажем нещо ново!

Никой проблем не може да устои на атаките на постоянното мислене.

С книгите трябва да се постъпва както с хората - да си изберете няколко приятели, а за останалите да не ви е грижа.

Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези, които нямат разум.

Човек е свободен в момента, в който пожелае да бъде.

Ние ще оставим този свят така глупав и зъл както сме го намерили, идвайки на него.


Освен това аз, Ангел Грънчаров, се чувствам длъжен отново да ви напомня, че нашият български Картаген е крайно време да бъде разрушен...

Абонирайте се! Подкрепете свободната мисъл и свободното слово в България тъкмо когато те са в страшна немилост!  (Забележка: Можете да получавате броевете на в-к ГРАЖДАНИНЪ за 2011 г. ако пишете на имейл angeligdb [@] abv.bg)

Няма коментари:

Публикуване на коментар

Ще се радвам ако идването Ви тук пробуди у Вас такова настроение, че все по-често да сте мой гост!

Коментирайте смело, ползвайте се от свободата си. Уважавайте истината, презирайте лъжата и лъжците. Коментарите са напълно свободни, единственият ограничител е Вашето собствено възпитание!

На простаците бих дал съвет изобщо да не идват в блога ми; той не е за тях: с техния свят нямаме нищо общо. Но ако много държат да си показват простотията и мерзавщината, давам им тази възможност - с оглед народът да види какво представляват и по този начин да може да се отврати не само от простаците и мерзавците, но и от простащината и от мерзавщините изобщо!