Страници

неделя, 4 март 2018 г.

За улеснение на хептен заспалите - и на хептен мързеливите!





Освен това аз, Ангел Грънчаров, се чувствам длъжен отново да ви напомня, че нашият "Картаген" - имам предвид масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...

Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров Преследване на времето: Изкуството на свободата, . изд A & G, 2003 г., разм. 21,5 / 14,5 см, мека подвързия, ISBN 954-8945-88-6, 280 стр, 8.00 лв... Книгата говори за "нещо", което е близко на всеки един от нас: времето. Тя се опитва да ни насочи към чисто човешкото в него, към неговата ценност за човека. Това, че времето не ни е чуждо и ни изглежда "добре познато", съвсем не означава, че го разбираме. Нашето предварително познание за времето не навлиза в неговите дълбини, а само докосва повърхността, най-бледата му външност. Съзнанието за време го приема за факт, с който трябва да се "съобразяваме", но не отива по-нататък и не се задълбочава в неговата тайна. Когато обаче ни запитат А що е време? почти нищо не можем да кажем: мълчанието е нашият отговор. Тази необичайна и изненадващо понятна философска книга "поглежда" в скритото "зад" мълчанието ни - за времето, живота, свободата.

4 коментара:

  1. Анонимен5.03.18 г., 9:14

    Как да разбираме, че част от подкрепящите /значителна част/ са със скрито име /подкрепящи, ама недотам/?
    Страхил Петрински

    ОтговорИзтриване
  2. Е, не са чак "значителна част", само двама-трима са... :-) Иначе е лесно обяснимо защо има хора, които крият имената си: ами те или са учители, или са ученици от ПГЕЕ и ги е страх директорката да не научи че са ме подкрепили - щото тогава ще им се вгорчи животът! :-)

    ОтговорИзтриване
  3. Има такава опция в петицията, името ще се появи при разпечатката от създалите петицията, но няма да е видно за всички в интернет.

    ОтговорИзтриване
  4. Анонимен5.03.18 г., 16:39

    Разбрах, благодаря.
    Страхил Петрински

    ОтговорИзтриване

Ще се радвам ако идването Ви тук пробуди у Вас такова настроение, че все по-често да сте мой гост!

Коментирайте смело, ползвайте се от свободата си. Уважавайте истината, презирайте лъжата и лъжците. Коментарите са напълно свободни, единственият ограничител е Вашето собствено възпитание!

На простаците бих дал съвет изобщо да не идват в блога ми; той не е за тях: с техния свят нямаме нищо общо. Но ако много държат да си показват простотията и мерзавщината, давам им тази възможност - с оглед народът да види какво представляват и по този начин да може да се отврати не само от простаците и мерзавците, но и от простащината и от мерзавщините изобщо!