Страници

четвъртък, 10 юни 2021 г.

В Дискусионния клуб тази вечер, темата е: Как ние, гражданите, да станем практически фактор в политическия живот?

Дискусията на нашето трио изглежда тази вечер така. Някои предложиха да го наричаме "триото на пловдивските дървени философи", но ми се струва, че можем да го наречем с по-точно и по-справедливо име, нали така? Вие как предлагаме да наречем нашето трио - докато, разбира се, е трио, щото то понякога е "квартет", идва един нашенец, който се е самонарекъл "Прекрасният луд"? В нашия Дискусионен клуб, в нашата "седенка", както я нарича гражданинът Пашев, може да участва всеки, който желае, достъпът е напълно свободен. Тъй че въпросът за името на "триото" е съвсем временен. Нищо не пречи този клуб да бъде наречен както и ТВ-предаването по ПОтв, именно "На Агората...", има и други варианти за още по-сполучливо заглавие, тъй че предлагайте.

ПРЯК ЛИНК КЪМ ДИСКУСИЯТА

Темата, другояче или по-разгърнато казано, беше: Можем ли ние, гражданите, да влияем на съзнанията на политиците и на техните избиратели - предлагайки идеи, отправяйки конкретни позитивни и разумни предложения и искания, с които да допринесем за излизането от тежката държавна и народна криза?


Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...




Абонирайте се! Подкрепете свободната мисъл и свободното слово в България тъкмо когато те са в страшна немилост!  (Забележка: Можете да получавате броевете на в-к ГРАЖДАНИНЪ за 2011 г. ако пишете на имейл angeligdb [@] abv.bg)


Няма коментари:

Публикуване на коментар

Ще се радвам ако идването Ви тук пробуди у Вас такова настроение, че все по-често да сте мой гост!

Коментирайте смело, ползвайте се от свободата си. Уважавайте истината, презирайте лъжата и лъжците. Коментарите са напълно свободни, единственият ограничител е Вашето собствено възпитание!

На простаците бих дал съвет изобщо да не идват в блога ми; той не е за тях: с техния свят нямаме нищо общо. Но ако много държат да си показват простотията и мерзавщината, давам им тази възможност - с оглед народът да види какво представляват и по този начин да може да се отврати не само от простаците и мерзавците, но и от простащината и от мерзавщините изобщо!