Страници

четвъртък, 17 юни 2021 г.

Какво следва да правят ония, които не са се ваксинирали?


Който нема "писиар-тест" и не си е сложил ваксина, не заслужава да живее и трябва или да замине с Мъск на Марс или на Луната, или направо да се пресели на оня свят...
(По същество точно това каза една строга другарка, обяснявайки по една ТВ какви са правилните мерки за борба с тоз така зъл враг на народното добруване - китайския вирус; тя, естествено, не го нарече така, щото това може да развали китайско-българската комунистическа дружба!!!)


Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...





Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров СТРАСТИТЕ И БЕСОВЕТЕ БЪЛГАРСКИ (с подзаглавие Кратка психологическа история на съвременна България), изд. ИЗТОК-ЗАПАД2008 г., 320 стр. Хронология и феноменология на случилото се след 1989 година, както и вникване във факторите, които определят нашата национална съдба. Книга за нашите лутания по пътищата на свободата, за раждането и пътя на младата българска демокрация, за това какви сме ние, съвременните българи, книга за пропилените ни шансове и за покрусените ни надежди. Но това е една въпреки всичко оптимистична книга, която ни казва, че от нас, гражданите, зависи всичко: ако сме мизерни духом, няма как и да не живеем в бедност. От нашите ценности зависи съществуването, живота ни. Духовната безпътица поражда историческите, пък и сегашните ни нещастия. А растежът на нашите сили - и като индивиди, и като нация - тръгва от освобождаването на съзнанията ни от ония коварни скрупули и дефекти, заради които толкова сме си патили - и за които сме платили тежка цена.

4 коментара:

  1. Анонимен17.06.21 г., 9:15

    В името на общото добро всеки трябва да се ваксинира.

    ОтговорИзтриване
  2. Спартак17.06.21 г., 13:52

    Това е медицински фашизъм и диктатура.
    До смърт уплашени хора от вирус с остри, но грипо-подобни последствия.
    На тази другарка и предлагам да си прави "китайския писиар тест", защото е още най-точен. Този, с който китайците се гарвили с японците на летищата си. Не се взима проба от носа или от устата, а от аналния отвор. Не се шегувам. Но бързо го забранили сред живи хора, щото е малко пресилено, а и нямало нужда от толкова точен тест.

    ОтговорИзтриване
  3. Анонимен18.06.21 г., 9:05

    Ще се боцкаш и песен ще пееш.

    ОтговорИзтриване
  4. Спартак18.06.21 г., 11:02

    И как ще стане, ако някой не иска?

    ОтговорИзтриване

Ще се радвам ако идването Ви тук пробуди у Вас такова настроение, че все по-често да сте мой гост!

Коментирайте смело, ползвайте се от свободата си. Уважавайте истината, презирайте лъжата и лъжците. Коментарите са напълно свободни, единственият ограничител е Вашето собствено възпитание!

На простаците бих дал съвет изобщо да не идват в блога ми; той не е за тях: с техния свят нямаме нищо общо. Но ако много държат да си показват простотията и мерзавщината, давам им тази възможност - с оглед народът да види какво представляват и по този начин да може да се отврати не само от простаците и мерзавците, но и от простащината и от мерзавщините изобщо!