Страници

петък, 11 юни 2021 г.

Как Иван Костов вижда ситуацията у нас - и какъв е изходът от нея?

Иван Костов: ИТН единствени имат шанс да съставят правителство, каквото и да означава това



Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...




Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров ЕРОТИКА И СВОБОДА (с подзаглавие Практическа психология на пола, секса и любовта), 8.00 лв., изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2007 г., разм. 20/14 см., мека подвързия, ISBN 978-954-321-332-0, 168 стр. Една книга, създадена с цел да облекчи разбирането от младите хора на най-значими за живота проблеми, по които сме длъжни да имаме цялата достижима яснота. Всеки трябва да достигне до своята лична истина, без която трудно се живее, без която животът ни се превръща в абсурд. Книгата ЕРОТИКА И СВОБОДА е написана за тия, които живеят с духа на новото, на завърналия се при себе си човешки живот и на свободата.

4 коментара:

  1. Спартак11.06.21 г., 12:34

    Много добър коментар на Костов. Същият въпрос и аз задавам - защо не се води открит, обществен, демократичен дебат, а всеки се е барикадирал зад своята медиина ограда? Май не обичат спора днешните политически дейци.

    ОтговорИзтриване
  2. Съгласен съм с оценката и с констатацията Ви. Което е справедливо, което е истина, което е вярно, е глупава работа да бъде отричано. Няма и значение кой точно е казал това или онова, не бива негативизмът спрямо една личност, някакви глупави емоции, да ръководят нашите мисли, щото тогава доникъде не стигаме. И само се излагаме. Аз също без умора повтарям, че е нужен плодотворен, истински, пълноценен дебат, иначе, без такива дебати, няма и демокрация, а има само имитация. Много е интересно дали Слави е способен да осъзнае тия неща. Аз мисля небезразличните граждани да предложим на Славчу това, което осъзнах, четейки анализа на Костов и слушайки интервюто му по радиото, а именно, че би било добре (за страната и народа най-вече!) Слави да предложи Иван Костов за премиер. Вие какво ще кажете по този повод?

    ОтговорИзтриване
  3. Спартак11.06.21 г., 20:06

    Съмнявам се Костов да се върне активно в политиката както Виденов се опитва да го прави. Той трябва да бъде подава демократичните си визии и идеи и рамо на новите и млади демократи. Там е бъдещето.

    ОтговорИзтриване
  4. Съгласен съм. Предложението ми е провокация. Включително и към ума, съвестта (морала) на "новите и млади демократи". Аз, знаете, съм просто учител и възпитател - и си изпълнявам ролята най-съвестно...

    ОтговорИзтриване

Ще се радвам ако идването Ви тук пробуди у Вас такова настроение, че все по-често да сте мой гост!

Коментирайте смело, ползвайте се от свободата си. Уважавайте истината, презирайте лъжата и лъжците. Коментарите са напълно свободни, единственият ограничител е Вашето собствено възпитание!

На простаците бих дал съвет изобщо да не идват в блога ми; той не е за тях: с техния свят нямаме нищо общо. Но ако много държат да си показват простотията и мерзавщината, давам им тази възможност - с оглед народът да види какво представляват и по този начин да може да се отврати не само от простаците и мерзавците, но и от простащината и от мерзавщините изобщо!