Страници

сряда, 9 юни 2021 г.

Гледахте ли най-новото - и при това съвсем потресаващо! - интервю на г-н Осман Октай по ПОтв?

 

Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...





Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров БЪЛГАРСКАТА ДУША И СЪДБА (с подзаглавие Идеи към нашата философия на живота, историята и съвременността), 12.00 лв., изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2007 г., разм. 20/14 см., мека подвързия, ISBN 978-954-321-375-7, 354 стр. Книгата е новаторски опит за по-цялостно представяне и описание на битуващите в нашето съзнание исторически и "народопсихологични" комплекси, които определят и нашите реакции спрямо съвременните реалности на живота ни. Авторът търси смисъла, който се крие в случващото се с нас самите, изхождайки от предпоставката, че ясното съзнание за това какви сме като индивиди и като нация е основа на така необходимата ни промяна към по-добро. А този е залогът за бъдещия ни просперитет.

1 коментар:

  1. Спартак11.06.21 г., 22:26

    Октай е явно същия черноглед като Христов, само че с турско име. Единият руски, този явно е турски пропагандист. С една единствена цел, да накара хората в обществото да вярват, че са скоти, дебили и че мафията е превзела държавата им. Глупости на търкалета!

    Може и да говори и истини, но настроението в приказките му е едно слънчасало от прегорели, тъмни сценарии, че да се влюбим в субективния му анализ. Бълви ги едни безкрайни преразкази къде полу-верни, полу-доказани, къде напълно измислени конспиративни теории. Да седиш и да го слушаш с часове все едно чете книга на някой крими-автор като Георги Стоев.

    Нямаме нужда от такива истории в общественото пространство? Това е само за фетишисти на мафиотски и крими романи. Има си отделна секция в книжарниците. Трябват ни хора, които да виждат светло бъдеще и да говорят за това.
    Няма мафия, скоро няма да има и герб. Само напред към демокрацията и с гордо вдигната глава.

    ОтговорИзтриване

Ще се радвам ако идването Ви тук пробуди у Вас такова настроение, че все по-често да сте мой гост!

Коментирайте смело, ползвайте се от свободата си. Уважавайте истината, презирайте лъжата и лъжците. Коментарите са напълно свободни, единственият ограничител е Вашето собствено възпитание!

На простаците бих дал съвет изобщо да не идват в блога ми; той не е за тях: с техния свят нямаме нищо общо. Но ако много държат да си показват простотията и мерзавщината, давам им тази възможност - с оглед народът да види какво представляват и по този начин да може да се отврати не само от простаците и мерзавците, но и от простащината и от мерзавщините изобщо!