Страници

вторник, 15 юни 2021 г.

Защо съдия Белазелков играе ролята на "правосъдна" бухалка за "узаконяване" на мутро-гербовашкия произвол?

ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ предлага уволнен за несправяне с работата от ОББ за член на УС на ББР


КРАТЪК МОЙ КОМЕНТАР:
 Интересно е, че същият този съдия от ВКС Б.Белазелков по абсолютно същия начин (чрез касационно обжалване!) отменя решение на Окръжен съд с оглед да постанови "законност на уволнение поради несправяне с работата", тъп мотив, който самозабравили се гербовашки властващи в образованието използваха и при мен, при моето уволнение! Възниква логичният въпрос: съдия Белазелков ли е "правосъдната" бухалка на ГЕРБ за узаконяване на мутро-гербовашкия административен произвол? (Щото друг състав ва ВКС по абсолютно същото по характера си дело, но три години по-рано не допусна касационно обжалване и призна Решение на Окръжен съд-Пловдив, с което аз бях върнат на работа!) И един друг въпрос, не по-малко логичен, възниква: по какви причини съдия Белазелков прави тия услуги на ГЕРБ-овашките управници, заради хубавите им невинни очички ли ги прави, или причината е от съвсем друго, значително по-материално, а именно чисто финансово естество?


Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...




Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров Преследване на времето: Изкуството на свободата. изд. A & G, 2003 г., разм. 21,5 / 14,5 см, мека подвързия, ISBN 954-8945-88-6, 280 стр, 8.00 лв... Книгата говори за "нещо", което е близко на всеки един от нас: времето. Тя се опитва да ни насочи към чисто човешкото в него, към неговата ценност за човека. Това, че времето не ни е чуждо и ни изглежда "добре познато", съвсем не означава, че го разбираме. Нашето предварително познание за времето не навлиза в неговите дълбини, а само докосва повърхността, най-бледата му външност. Съзнанието за време го приема за факт, с който трябва да се "съобразяваме", но не отива по-нататък и не се задълбочава в неговата тайна. Когато обаче ни запитат А що е време? почти нищо не можем да кажем: мълчанието е нашият отговор. Тази необичайна и изненадващо понятна философска книга "поглежда" в скритото "зад" мълчанието ни - за времетоживотасвободата.

Няма коментари:

Публикуване на коментар

Ще се радвам ако идването Ви тук пробуди у Вас такова настроение, че все по-често да сте мой гост!

Коментирайте смело, ползвайте се от свободата си. Уважавайте истината, презирайте лъжата и лъжците. Коментарите са напълно свободни, единственият ограничител е Вашето собствено възпитание!

На простаците бих дал съвет изобщо да не идват в блога ми; той не е за тях: с техния свят нямаме нищо общо. Но ако много държат да си показват простотията и мерзавщината, давам им тази възможност - с оглед народът да види какво представляват и по този начин да може да се отврати не само от простаците и мерзавците, но и от простащината и от мерзавщините изобщо!