Страници

четвъртък, 15 юли 2021 г.

Защо ли диалогът на небезразличните граждани с временната ръководителка на РУО-Пловдив започва така трудно?


Кога диалогът ни с длъжностните лица в образованието ще започне да става смислен?


Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...




Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров ТАЙНСТВОТО НА ЖИВОТА: Въведение в практическата философия, изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2006 г., разм. 20/14 см., мека подвързия, ISBN-13: 978-954-321-246-0, ISBN-10: 954-321-246-5, 317 стр., 10.00 лв. Авторът тръгва от простия факт, че човекът е живот, че ние сме живи и влюбени в живота същества, от което следва, че по никой начин не бива да му изневеряваме: да си мислим, че сме “нещо повече от това”, че сме “нещо повече от него”. Но човекът е и разбиращо същество, което значи, че не се задоволява с “простата даденост” на непосредствения живот, а непрекъснато търси смисъла, неговата ценност за нас самите. Оказва се,  че ние живеем като че ли само затова непрекъснато да търсим себе си, което, от друга страна погледнато, означава, че постигаме себе си само когато свободно “правим” себе си, своето бъдеще, а значи и съдбата си. Пътят на живота у човека изцяло съвпада с пътуването към самия себе си, от което не можем да се откажем...

2 коментара:

  1. Анонимен15.07.21 г., 21:16

    Шокиращо,нали. Никой не би предположил ,че независимо кой сложат на тази позиция , ще ти отнеме максимум две седмици да се скараш с нея.

    ОтговорИзтриване
  2. Другарко, пак пишете глупости. Откъде-накъде Ви хрумна таз тъпотия, че се карам с някого? С никой не се карам ма, другарко, това, че Ви се чини така, са глупости. Това, което наричате "каране", другарко, всъщност е водене на един доста труден, но необходим диалог на гражданите с властващите. Панимаете? Как може всичко да възприемате така неадекватно и извратено? Виждате ли докъде се докарахте с тази Ваша неизмерима злоба?

    ОтговорИзтриване

Ще се радвам ако идването Ви тук пробуди у Вас такова настроение, че все по-често да сте мой гост!

Коментирайте смело, ползвайте се от свободата си. Уважавайте истината, презирайте лъжата и лъжците. Коментарите са напълно свободни, единственият ограничител е Вашето собствено възпитание!

На простаците бих дал съвет изобщо да не идват в блога ми; той не е за тях: с техния свят нямаме нищо общо. Но ако много държат да си показват простотията и мерзавщината, давам им тази възможност - с оглед народът да види какво представляват и по този начин да може да се отврати не само от простаците и мерзавците, но и от простащината и от мерзавщините изобщо!