Страници

четвъртък, 30 април 2026 г.

Какви дискусии предложих на Пловдивската обществена телевизия?


Тази сутрин написах следното писмо на ръководителя на Пловдивската обществена телевизия г-н Евгений Тодоров:

Здравей,

Ние сме щастливци, щото имаме късмета да живеем в интересни времена, което, според мъдрите (глупавите?!) китайци, било най-жестокото проклятие на този свят. По тази причина нашият Философски клуб вече има и сутрешни, и вечерни сбирки. Стараем се да сме близо до проблемите, които вълнуват всички, но най-много по-мислещите човеци. Този път предлагам три записа, от които можеш, по твоя преценка, да избереш един или два (ако има място в програмата за втори час за предаването):



https://www.youtube.com/live/LYat-Ehg058?si=m3PETa3FIlkd3CHo


https://www.youtube.com/live/DFsVS81hdrk?si=FNZCnEn9SX-woY4I

Хубав ден на всички!

С поздрав от сърце: Ангел Грънчаров 

ПОДКРЕПА: Become a Patron!

Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...







Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров БЪЛГАРСКАТА ДУША И СЪДБА (с подзаглавие Идеи към нашата философия на живота, историята и съвременността), 12.00 лв., изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2007 г., разм. 20/14 см., мека подвързия, ISBN 978-954-321-375-7, 354 стр. Книгата е новаторски опит за по-цялостно представяне и описание на битуващите в нашето съзнание исторически и "народопсихологични" комплекси, които определят и нашите реакции спрямо съвременните реалности на живота ни. Авторът търси смисъла, който се крие в случващото се с нас самите, изхождайки от предпоставката, че ясното съзнание за това какви сме като индивиди и като нация е основа на така необходимата ни промяна към по-добро. А този е залогът за бъдещия ни просперитет.

Няма коментари:

Публикуване на коментар

Ще се радвам ако идването Ви тук пробуди у Вас такова настроение, че все по-често да сте мой гост!

Коментирайте смело, ползвайте се от свободата си. Уважавайте истината, презирайте лъжата и лъжците. Коментарите са напълно свободни, единственият ограничител е Вашето собствено възпитание!

На простаците бих дал съвет изобщо да не идват в блога ми; той не е за тях: с техния свят нямаме нищо общо. Но ако много държат да си показват простотията и мерзавщината, давам им тази възможност - с оглед народът да види какво представляват и по този начин да може да се отврати не само от простаците и мерзавците, но и от простащината и от мерзавщините изобщо!