Продължава записването (приемането на заявки) за новото издание на автобиографичната, изповедна и също така аналитична философско-психологическа книга, носеща заглавието УСЕЩАНЕ ЗА СВОБОДА (и подзаглавие Кратка история на моята младост), която съвсем скоро ще излезе от печат в бутиков тираж - само за поръчалите си я предварително (т.е. няма да се разпространява по книжарниците). Книгата е в обем 285 и струва 14 лева. Сега решавам тук да публикувам съдържанието на книгата; ето го:
ПРЕДГОВОР
ЧАСТ ПЪРВА: СВОБОДАТА КАТО ПОРИВ
(Из преживяното в ерата на комунизма)
Духът на свободата и недостойнството
Какво ли щеше да стане с мен ако комунизмът у нас даже не беше помръднал да си иде?
Фрагменти от преживяното в ранното ми детство
Щрихи от родовата ми история
Корените и стволът на моя род (ОЩЕ >>>)
10 коментара:
Нон-селърът "Усещане за свобода" :)
нямам никакво намерение
Бестселър в бутиков тираж? Май някой е сериозно скаран с логиката...
Художниците - и най-търсените, и най-великите - "издават" произведенията си само в "тираж" един брой :-) Така всяко произведение тяхно е бестселър, пък макар и уникум :-)
Хубаво де, ама твоето произведение е книга, а не картина. Освен това известните и търсените картини имат много копия на оригиналите.
Впрочем, ето ти речниковите определения за бестселър в речника на Читанка и Уикиречник.
Най-просто обяснено, бестселър се дефинира като книга, която има рекорден брой продажби (от англ. bestseller: best—най-добър и sell—продавам).
А и не всички велики художници успяват да припечелят от картините си. Множество големи художници от близкото (и не чак толкова близкото) минало (XIX—началото на XX век), чиито картини сега са оценени на стотици хиляди и милиони долари, са рисували и продавали за символични суми тези картини, за да могат да преживеят (например Ван Гог, който никога през живота си не успява да спечели нещо значително от своите картини, а е издържан финансово от брат си).
Не го занимавай Грънчаров с логика. Той не знае какво е това...
:-) Мерси за старанието, благодарен съм Ви, че ми обяснихте какво означава думата "бестселър", без Вас аз явно щях да си умра без да науча значението й :-)
Трябва да отчетете, че в изцяло бездуховни страни като нашата продажбата и на един-единствен екземпляр от книга, разглеждаща теми и проблеми, свързани с духовното, мигновено я прави... бестселър :-) щото това наистина е нещо "най-добро", което може да се случи в една такава съвсем бездуховна страна. Давам Ви един съвет: философското мислене често крие в себе си и паралогизми, и ироничност, и парадоксалност, и други, значително небуквалистични пластове, към които да се подхожда изцяло буквалистично е твърде неуместно и издава чуждост на такъв един смислово доста по-богат начин на мислене и изразяване... да се надяваме, че ще успеете да схванете за какво Ви намеквам. Ако схванете, тогава ще се поуспокоите и ще престанете да мрънкате на всяка една моя дума... и да ме обвинявате в... нелогичност! :-)
А пък злобното и завистливо ехо от ПГЕЕ-Пловдив, дето съпровожда блога ми неотлъчно вече толкова време, тогава ще се поосвободи от грижата си да приглася в мърморенето - та белким се захване с нещо по-позитивно от това безконечно злоебене срещу един негов колега, който, предполага се, е значително по-талантлив от него самото...
"един негов колега, който, предполага се, е значително по-талантлив от него..." има народна приказка остави другите да те хвалят а не ти самия, при теб обаче само ти се хвалиш
И още една забележка: думата "бестселър" (от англ. bestseller: best, "най-добър" и sell — "продавам") съвсем не е задължително да се тълкува в смисъл на "книга, която има рекорден брой продажби", понеже "най-добър" не е задължително да значи "най-много", т.е. само в количествения смисъл, а би следвало да се разбира като продаване на нещо най-добро, както и показва етимологията на думата, т.е. акцентът да падне на качеството. Значи бестселър е книга, отличаваща се с високо качество, с високи достойнства, която се продава добре, нали така?! Не най-много, а добре, нали? Сфащаш ли изобщо за какво става дума?
Таваришчът, акцентиращ върху "хваленето", трябва да знае, че в случая изобщо не става дума за хвалене, а за отчитане на безспорен факт: някакво анонимно и недостойно нищожество, което нищо не е създало, разбира се, че стои по-долу от един човек, който много е създал. Апропо, мен лично изобщо не ми пука дали някой ме хвали и ругае, не ща признание от никого, стига ми, достатъчно ми е самочувствието, че работя и създавам нещо полезно за хората... Това самочувствие некадърникът, отдал се на завистта и на злобата, никога няма да го разбере...
Публикуване на коментар