Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

понеделник, 8 юли 2013 г.

Чудя се аз защо обичам толкова много ябълки...

А то ето за какво било:


След известните исторически ябълки на Ева и Нютон, символизиращи знанието и информацията, ябълката започва да се асоциира с преподавателите в Дания и Швеция през 1700-те. Бедните семейства не можели да си позволят да плащат образованието на децата си и вместо това изпращали кошници с ябълки на учителите в знак на благодарност. Понеже плодовете се разваляли бързо, пълната кошница се превърнала в една единствена ябълка, символизираща признателност.

По-късно, по време на Голямата депресия в САЩ през 1920-те, фермерите отделяли ябълки, чиято реколта била най-богата, и ги изпращали по децата на бедните учители, чийто обяд понякога се състоял единствено от подарения плод. Така много от тях успявали да запазят работата си и да не умрат от глад.

Оттогава, ябълката е традиционен подарък за учителите и символ на образованието.

Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров БЪЛГАРСКАТА ДУША И СЪДБА (с подзаглавие Идеи към нашата философия на живота, историята и съвременността), , 12.00 лв., изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2007 г., разм. 20/14 см., мека подвързия, ISBN 978-954-321-375-7, 354 стр. Книгата е новаторски опит за по-цялостно представяне и описание на битуващите в нашето съзнание исторически и "народопсихологични" комплекси, които определят и нашите реакции спрямо съвременните реалности на живота ни.  Авторът търси смисъла, който се крие в случващото се с нас самите, изхождайки от предпоставката, че ясното съзнание за това какви сме като индивиди и като нация е основа на така необходимата ни промяна към по-добро. А този е залогът за бъдещия ни просперитет.

Няма коментари: