Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

неделя, 23 март 2014 г.

Системата осигурява такъв безметежен уют на ония, които вярно ѝ служат - как тогава да ѝ измениш?!



Получих писмо от г-жа Василева, пенсионирана преподавателка по френски език от Пловдив; понеже това, което ми казва, е изключително важно за мен - тя има опита, тъй че нейните думи не са "общи съображения", точно това ги прави така ценни за мен - решавам да споделя написаното и с други хора, струва ми се, че то може да бъде полезно и за други хора, които се занимават с учене и преподаване, които са учители или ученици, пък имам и надеждата, че по този начин може да се породи дискусия по немаловажния проблем за границите на преподавателската свобода; та значи на тия основания правя настоящата публикация; ето първо писмото на г-жа Василева до мен, а след това и моя отговор, който написах до г-жа Василева: (ОЩЕ >>>)

Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров БЪЛГАРСКАТА ДУША И СЪДБА (с подзаглавие Идеи към нашата философия на живота, историята и съвременността), , 12.00 лв., изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2007 г., разм. 20/14 см., мека подвързия, ISBN 978-954-321-375-7, 354 стр. Книгата е новаторски опит за по-цялостно представяне и описание на битуващите в нашето съзнание исторически и "народопсихологични" комплекси, които определят и нашите реакции спрямо съвременните реалности на живота ни. Авторът търси смисъла, който се крие в случващото се с нас самите, изхождайки от предпоставката, че ясното съзнание за това какви сме като индивиди и като нация е основа на така необходимата ни промяна към по-добро. А този е залогът за бъдещия ни просперитет.

Няма коментари: