Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

сряда, 3 февруари 2016 г.

Чрез външните регулации на образованието и обучението ние учим младите да отлагат живота си



Когато изискваме от децата систематично да отлагат любовта и интересите си заради чужди планове и графици, ние ги учим да отлагат живота си. Напълно злоупотребявайки с идеята за това колко добродетелно е „отлагането на удовлетворението”, ние им отнемаме изцяло правото на удовлетворение. Ние ги залъгваме да продават настоящето си в името на нашите обещания за светло бъдеще. Учим ги, че да си добро дете означава да вярваш на такива обещания и да се жертваш за тях. Да жертваш чувствата, интересите, любовта, силата си – да ги жертваш, без да им се отдадеш, без да ги изпиташ, без да ги изследваш и развиеш, да жертваш това, от което се състои твоето аз, в името на едно обещавано от някого бъдеще. Учим ги, че да си добър означава да си глупак.

Из предстоящата "Естествено учене"

Gayane Minassian

Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров БЪЛГАРСКАТА ДУША И СЪДБА (с подзаглавие Идеи към нашата философия на живота, историята и съвременността), , 12.00 лв., изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2007 г., разм. 20/14 см., мека подвързия, ISBN 978-954-321-375-7, 354 стр. Книгата е новаторски опит за по-цялостно представяне и описание на битуващите в нашето съзнание исторически и "народопсихологични" комплекси, които определят и нашите реакции спрямо съвременните реалности на живота ни. Авторът търси смисъла, който се крие в случващото се с нас самите, изхождайки от предпоставката, че ясното съзнание за това какви сме като индивиди и като нация е основа на така необходимата ни промяна към по-добро. А този е залогът за бъдещия ни просперитет.

Няма коментари: