Публикацията със заглавие Комисията за "защита" от дискриминация оправда дискриминиращите и порица жертвата за "неоснователната" борба за своите права и достойнство! предизвика между идиотските и злобни подхвърляния на комуноидите (изразяващи ликуването си от тази поредна гавра!) и един коментар, който показва, че между нас все още има и нормални хора (пък макар и малко); ето този коментар:
Присъствието тук на другарките и изказванията им говори, че са гузни от спечеленото несправедливо дело и проверяват непрекъснато дали следващият предприет ход няма да ги изобличи. Какво има да ни убеждават? Лъснала била истината, вярно е!
Това решение на тази комисия се е ръководило от всичко друго освен истината.
Много са нагли нашите нискочели тарикатчета. Има ли човек в България да не знае как действат комисиите? Един взема някакво тъпо решение и другите подписват!
Защо трябва да има работодател, не знам. Учителстването е мисия. Теодоси Теодосиев на кой работодател принадлежи? И ако принадлежеше, дали щеше да обира златните медали?
Та, комисиите в България са опорочени, ми беше мисълта... Как да започнат да работят, като може нищо да не правят, от мъчителното стигане до истината изобщо не зависи заплащането им. Защо да си правят труда?
Съвестта им е прегоряла, както и на тези, които са ги избрали за членове на комисията.
За работещите в системата на образованието още с четенето на решението става ясно колко фалшиво е то, прекалено прозрачни и плитко скроени са действията на директорките.
Мога ли да попитам аз защо съществува още тази тарикатска практика в Пловдив - заместник-директор да поема функциите на синдикален лидер? Целта е да нямат никаква подкрепа от никъде учителите, нали? Във всички училища се практикува - на никой ли не прави впечатление конфликта на интереси?! Синдикатът и работодателя не може да са в един отбор.
Урок-обобщение и урок-преговор като тема на часа е почти едно и също, къде търсят тук разминаване директорките? Под вола теле търсят...
Заснемането на един час с камера е много полезно нещо, както за учителя, така и за учениците! Какви позволения от родители? Кой идиот го е измислил, само овце могат да следват такова нещо! Колко са на брой учителите, които смеят да го правят? И досещате ли се защо не го правят?
Пълно е с недомислици, спуснати отгоре. За едни хора може, позволено е да се слагат камери в класните стаи и да се записва всичко, зa други обаче не може. Докога така, на едни е забранено да се прави запис в час, на друг не е, не само часа, целия ни живот записаха...
Какво повече да говоря?
Голяма излагация на Комисията за защита от дискриминация, да не говорим за тези, дето пишат тук "доказано, че не става за учител". Засега са доказани само две неща: че никой в това училище не мисли с главата си и че подобни директори са пречка в училищата; те самите го доказват, с коментарите си в блога и с действията си.
Стига с този МОН и стига с тези директори вече, има ли още хора, на които не им стана ясно кой има вина и кой заслуги?
Само за измисляне на лъжи и разни номера ги бива директорките... Патологично тъпи хора има в училищата и над тях и затова и учениците са такива!
Само за измисляне на лъжи и разни номера ги бива директорките... Патологично тъпи хора има в училищата и над тях и затова и учениците са такива!
Мария Василева
Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...
Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров БЪЛГАРСКАТА ДУША И СЪДБА (с подзаглавие Идеи към нашата философия на живота, историята и съвременността), 12.00 лв., изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2007 г., разм. 20/14 см., мека подвързия, ISBN 978-954-321-375-7, 354 стр. Книгата е новаторски опит за по-цялостно представяне и описание на битуващите в нашето съзнание исторически и "народопсихологични" комплекси, които определят и нашите реакции спрямо съвременните реалности на живота ни. Авторът търси смисъла, който се крие в случващото се с нас самите, изхождайки от предпоставката, че ясното съзнание за това какви сме като индивиди и като нация е основа на така необходимата ни промяна към по-добро. А този е залогът за бъдещия ни просперитет.
2 коментара:
Господин Грънчаров кой ви беше работодателя в училищната система? Кой ви плащаше заплатата? Кой стоеше от другата страна на трудовите договори които подписахте всички тези години?
когато някой отсъди право, но не е според твоите искания и очаквания, не е прав, така ли?
Публикуване на коментар