... На 30 август 1992 г. президентът Желю Желев дава в Бояна пресконференция, в която отправя остра критика към правителството на Филип Димитров. Обвиненията са, че е обявило война на медиите, синдикатите, Българската православна църква, президентската институция и извънпарламентарните политически формации. Много политолози смятат, че тази пресконференция подпалва искрата за свалянето на Стефан Савов от председателския пост на Народното събрание и води до разцепването на парламентарната група на сините. Президентът Желев пък е подозиран, че е предприел коварната стъпка, защото повече не е можел да управлява СДС задкулисно, а старите му зависимости са ставали все по-явни.
Независимо от различните политически версии и обяснения, след „Боянските ливади” ситуацията в страната става извънредно нестабилна. Точно в такъв опасен момент премиерът Филип Димитров иска вот на доверие към правителството. При гласуването на 28 октомври 1992 г. ДПС отказва да го подкрепи, предават го и някои от сините и така първото правителството на СДС пада от власт. ...
Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...
Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров Преследване на времето: Изкуството на свободата, . изд. A & G, 2003 г., разм. 21,5 / 14,5 см, мека подвързия, ISBN 954-8945-88-6, 280 стр, 8.00 лв... Книгата говори за "нещо", което е близко на всеки един от нас: времето. Тя се опитва да ни насочи към чисто човешкото в него, към неговата ценност за човека. Това, че времето не ни е чуждо и ни изглежда "добре познато", съвсем не означава, че го разбираме. Нашето предварително познание за времето не навлиза в неговите дълбини, а само докосва повърхността, най-бледата му външност. Съзнанието за време го приема за факт, с който трябва да се "съобразяваме", но не отива по-нататък и не се задълбочава в неговата тайна. Когато обаче ни запитат А що е време? почти нищо не можем да кажем: мълчанието е нашият отговор. Тази необичайна и изненадващо понятна философска книга "поглежда" в скритото "зад" мълчанието ни - за времето, живота, свободата.
9 коментара:
Какво е чувството когато душата ти е в 1992 година а долният десен ъгъл на компютъра показва 2019?
Другарко, Вие, както се очаква, сте гореща поддръжничка и на ченгесарската мафия, нали така? Мие, комуноидните дебили, сте виновни за дереджето ни, за това давате ли си поне малко сметка?
"Независимо от различните политически версии и обяснения, след „Боянските ливади” ситуацията в страната става извънредно нестабилна. Точно в такъв опасен момент премиерът Филип Димитров иска вот на доверие към правителството. При гласуването на 28 октомври 1992 г. ДПС отказва да го подкрепи, предават го и някои от сините и така първото правителството на СДС пада от власт. ..."
Така беше... А като се замисли човек, можеше да е и по-зле. Вотът на доверие можеше да мине, и неповторимият олигофрен Филип Димитров, това двукрако олицетворение на неадекватността, да остане министър-председател.
Колю, нима не се ли усещаш, че с коментара си ДОКАЗВАШ, че за да е комунист един човек (и следователно да е поклонник на ченгесарската мафия) не е достатъчно само да е изрод в нравствено отношение, той също така трябва да е и отчайващо тъп (неинтелегентен, така да се каже; ето, ти не успяваш да сфанеш и оцениш извънредната интелигентност на Филип Димитров, което много говори и показва, ала не се усещаш какво говори и показва)...
... Филип Димитров..., номиниран от президента Росен Плевнелиев, извади на светло имотите и доходите си. От декларацията на експремиера става ясно, че той притежава 6 апартамента в Брюксел, София и Пловдив. Пет от имотите му обаче се водят на името на неговата съпруга Елена Георгиева, само този в белгийската столица е собственост и на двамата. Той е от 100 кв. м и е купен през 2011 г. за 238 000 евро. Тогава фамилията го е взела с кредит от 193 000 евро и лични спестявания. Най-скъпо обаче е жилището от 106 кв. м в столицата, оценено към днешна дата на 900 000 лв. То е наследство от тъщата на Димитров, която пък го е купила с припечелено от работа в Либия.
Съпрузите имат 478 504 лв. спестявания в банки. Най-големият влог е от 218 000 евро на името на бъдещия член на КС. Парите са от заплата в Европарламента и в ЕС - Външна служба. Димитров е посочил, че миналата година доходите му са били 120 000 евро. Копирано от standartnews.com
Ех, Грънчаров, Грънчароооооов, бедни ми борецо за правда и свобода, отчаяни антикомунисте, докъде падна Ф. Димитров. Като чиновник във Външната служба на ЕС си е докарвал по 120 000 евро годишно , а днес, като конституционен съдя - едни мижави 100 000 лв. Жим да го ожалиш.
А пък ти по цяла нощ спиш на работа и за капак ти дават 430 лв. Не е спроведливо! би било редно да подпомогнеш бедстващия Ф. Димитров.
Които мрази комунистите,значи е мафиот и обича мафията да яма закони и ред, Грънчаров ти си точно такъв мафиот, щом мразиш комунизма.Ако беше комунизма на власт нямаше да беше уволнен сега от училището! Но уви, ето до тук води мафията и омразата към комунизма и БСП.
Колю, ти на парцала "Стандарт" ли верваш? Недей така де, смешно е...
Другарко, пак не сте си пила лекарствата и затова почнахте да бръщолевите врели-некипели...
Bacho Кольо.
Това, че някои са богати е болест на комунистите, но това "двукрако олицетворение на неадекватността" не ти е "прилика". Тогава какво ще кажеш за следващите двукраки - Попов, Беров, Инджова, Жан, Симеон, Станишев,Боршсов.И понеже водиш имотните регистри, кажи нещо за последните трима.
Публикуване на коментар