Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

неделя, 22 март 2020 г.

Властващите съсипват страната, а ние гледаме...







Взех го оттук:

Цецка Тодорова: Цял ден се чудя, от кога правителството стана тъй загрижено за възрастните хора?? Ами, да вземе да им увеличи пенсиите, че да могат да оцелеят. Не ли?



Кръстьо Йорданов: През септември 1793 година Конвентът в Париж приема Закон за всеобщия максимум. Определят се таван на цените на стоките от първа необходимост. Преследва се спекулата. До юли 1794 г. много подозрителни лица, обявени за спекуланти, минават през гилотината. Предтечите на комунистите - якобинците, също създават таван на цените.



Щетите от правителствената безотговорност и некомпетентност върху икономиката и жизнения стандарт на населението са неизчислими...







Валентин Комитов От кога Fake значи забранено г-н Грънчаров.
  • Stela Bankova Питайте управата. Това е тяхна трактовка.
  • Ангел Грънчаров Объркал сте се. Помислете малко защо съм се изразил така. Не сте ли чул, че фейк-нюз не само вече са забранени, но и подсъдни?
  • Ivo Iliev Ангел Грънчаров фейк нюз е "фалшиви новини". Аз също не разбирам, какво искате да кажете?
  • Валентин Комитов Напълно съм съгласен фалшивите новини да са забранени и подсъдими г-н Грънчаров, друг е въпроса кой ги определя дали са фейк или не ;)
  • Георги Пашевъ Аз не съм съгласен фалшивите новини да са подсъдни. Ако са, влизаме в сценарий на Оруелски абсурд, който няма нищо общо с демокрацията и здравия разум; поради факта, че всяка една новина е потенциално фалшива, включително и научни хипотези, които са недоказани.
  • Ангел Грънчаров Валентин Комитов Всъщност искате да бъде въведена цензура. Добре де, кой ще решава кое е истина, кое не е? Освен това защо да е толкова страшно, че някой човек казва нещо, което не е приятно на правителството? Защо да жертваме това човешко право: свобо...Вижте още
  • Ангел Грънчаров Георги Пашевъ Напълво вярно разсъждавате, така е! Прочее, искате ли този четвъртък да ми бъдете гост и събеседник в предаването "На Агората..." по ПОтв?

  • Lyubomir Sirkov Както се казваше едно време:"Свобода на словото е едно - а свобода след словото е съвсем друго нещо...'
  • Валентин Комитов Съгласен съм с вас г-н Грънчаров, свободата на словото е нещо на което не бива да се посяга, но не съм съгласен с лъжливи, подвеждащи масите новини водещи до също нелеки последици. Критика на всяко правителство е задължителна !!!! Не ме разбирайте погрешно.









И то не само за маски, ръкавици, спирт и тоалетна хартия...

Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...

Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров Преследване на времето: Изкуството на свободата, . изд. A & G, 2003 г., разм. 21,5 / 14,5 см, мека подвързия, ISBN 954-8945-88-6, 280 стр, 8.00 лв... Книгата говори за "нещо", което е близко на всеки един от нас: времето. Тя се опитва да ни насочи към чисто човешкото в него, към неговата ценност за човека. Това, че времето не ни е чуждо и ни изглежда "добре познато", съвсем не означава, че го разбираме. Нашето предварително познание за времето не навлиза в неговите дълбини, а само докосва повърхността, най-бледата му външност. Съзнанието за време го приема за факт, с който трябва да се "съобразяваме", но не отива по-нататък и не се задълбочава в неговата тайна. Когато обаче ни запитат А що е време? почти нищо не можем да кажем: мълчанието е нашият отговор. Тази необичайна и изненадващо понятна философска книга "поглежда" в скритото "зад" мълчанието ни - за времето, живота, свободата.

Няма коментари: