Взех го оттук:
Цецка Тодорова: Цял ден се чудя, от кога правителството стана тъй загрижено за възрастните хора?? Ами, да вземе да им увеличи пенсиите, че да могат да оцелеят. Не ли?
Кръстьо Йорданов: През септември 1793 година Конвентът в Париж приема Закон за всеобщия максимум. Определят се таван на цените на стоките от първа необходимост. Преследва се спекулата. До юли 1794 г. много подозрителни лица, обявени за спекуланти, минават през гилотината. Предтечите на комунистите - якобинците, също създават таван на цените.
Щетите от правителствената безотговорност и некомпетентност върху икономиката и жизнения стандарт на населението са неизчислими...
И то не само за маски, ръкавици, спирт и тоалетна хартия...
Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...
Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров Преследване на времето: Изкуството на свободата, . изд. A & G, 2003 г., разм. 21,5 / 14,5 см, мека подвързия, ISBN 954-8945-88-6, 280 стр, 8.00 лв... Книгата говори за "нещо", което е близко на всеки един от нас: времето. Тя се опитва да ни насочи към чисто човешкото в него, към неговата ценност за човека. Това, че времето не ни е чуждо и ни изглежда "добре познато", съвсем не означава, че го разбираме. Нашето предварително познание за времето не навлиза в неговите дълбини, а само докосва повърхността, най-бледата му външност. Съзнанието за време го приема за факт, с който трябва да се "съобразяваме", но не отива по-нататък и не се задълбочава в неговата тайна. Когато обаче ни запитат А що е време? почти нищо не можем да кажем: мълчанието е нашият отговор. Тази необичайна и изненадващо понятна философска книга "поглежда" в скритото "зад" мълчанието ни - за времето, живота, свободата.
Няма коментари:
Публикуване на коментар