Привет,
Днес каталясах, докато гледах как уж интелигентни хора наддават огромен вой заради "корона" вируса, сякаш кой знае какво е станало. Тръгнали сме да мрем цялото човечество, едва ли не! И слушат разни слухове и ги повтарят като папагали, без да се замислят особено.
Затова реших да събера в една картинка най-важното като графики и статистика:
Както се вижда, при "приключилите случаи", смъртността е 6%, която се очаква да пада, понеже в етапи на нарастваща скорост, нормално да е малко повече. Застрашени са най-вече дъртите над 70-79 и 80+ години. При останалите смъртността е много ниска. Долната графика вляво в синьо показва една "гърбица", която много ме радва. Тя показва, че в един момент заразените са тръгнали да растат нелинейно, но после скоростта на нарастване на случаите (първата производна) е намаляла и пак се е върнал към линейно нарастване. Това може да се обясни и с крутите мерки, взети от властите в Китай, но може да се обясни и с това, че вирусът не може да се разпространява толкова ефективно, колкото грипа. В дясната графика показва, че смъртните случаи също нарастват линейно горе-долу, което показва константна скорост на умиране.
Т.е. в крайна сметка, няма нищо толкова страшно и няма поводи за тия масови истерии, които се появиха. Още малко да бяха казали да си пишеме завещанията!
-- Asst. Prof. George Pashev, PhD, M. Eng.
Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...
Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров БЪЛГАРСКАТА ДУША И СЪДБА (с подзаглавие Идеи към нашата философия на живота, историята и съвременността), 12.00 лв., изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2007 г., разм. 20/14 см., мека подвързия, ISBN 978-954-321-375-7, 354 стр. Книгата е новаторски опит за по-цялостно представяне и описание на битуващите в нашето съзнание исторически и "народопсихологични" комплекси, които определят и нашите реакции спрямо съвременните реалности на живота ни. Авторът търси смисъла, който се крие в случващото се с нас самите, изхождайки от предпоставката, че ясното съзнание за това какви сме като индивиди и като нация е основа на така необходимата ни промяна към по-добро. А този е залогът за бъдещия ни просперитет.
1 коментар:
Рийте си главата в пясъка. Ваша си работа.
Публикуване на коментар