Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

неделя, 5 април 2020 г.

Дали пак не разпъваме Христос - не съзнавайки какво правим?!


Давате ли си сметка за какво ходят хората на църква на Великден? Разбирате ли какъв е смисъла на празника Възкресение Христово?

Можете ли да разсъждавате по тия въпроси и то именно в оптиката на случващото се сега, когато народът го плашат, че ако излезе на улицата (или, опази Боже, отиде на църква на Великден!) ще се зарази и ще умре от вируси?

Дали пък всичките тия неща не се случват точно в този период на годината просто защото Бог ни изпитва и иска да провери какви са ни реакциите? Давате ли си сметка как изглеждаме в Божиите очи по начина, по който се държим в тия толкова многозначителни дни напоследък?! Можете ли да погледнете по-обективно като какви се показваме след като се държим така?


Кое е достойното поведение в дните на изпитание, които Бог най-вероятно ни е пратил с някаква своя цел?!



ДОБАВКИ:





Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...

Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров ИЗВОРИТЕ НА ЖИВОТА: вечното в класическата и модерната философия, изд. ИЗТОК-ЗАПАД, февр. 2009 г., 520 стр. Книгата ИЗВОРИТЕ НА ЖИВОТА, външно погледнато, е систематичен курс по философия, в който обаче твърде експресивно се тълкуват и вечните въпроси, вълнуващи човешките същества на тази земя. Подобна форма, именно курс лекции по философия, осигурява на автора така потребната живост, непосредственост и свобода в общуването със съзнанието на читателя. През цялото време той се стреми да бъде близо и да не изневерява на ония неизбежни сърдечни трепети, благодарение на които човекът става човек – и личност, разбира се. Опитва се да приобщава съзнанието на читателя към така вълнуващата мисловност на непреходното, която именно е истинското богатство на човека.

Няма коментари: