Ангел Ангелов: Нищо особено, държава която, за да си запази своята икономика взима петрола от другите държави и тези, които не си го дадът, биват обявени за терористи и под предтекст, че са освободители, отиват да я окупират и да свалят диктаторския ржим, виждам доста идентични прилики със СССР и не ми харесва Америка на къде е тръгнала. Държавата САЩ в момента няма нищо общо с със САЩ през 1918 година.
Ангел Грънчаров: Не съм съгласен с позицията ти. Подвел си се по догмите и опорните точки на кагебистката по генезиса си антиамериканстка кампания, която се вихри по света. Критично мислещият човек с ясни демократични ценности не се поддава да започне да се вее като листо на духането на вятъра, а е подобен на скала: ясно знае, че опора на демокрацията и свободата в света е Америка, Америка е мразена от всички леви, от всички комунисто-комуноиди по света защото именно тя с цялата си мощ спря комунизирането на света - т.е. спаси човечеството от проказата на комунизма. Антиамериканист не може да бъде оня, който обича истината и свободата, т.е. демокрацията. Америка може да има много кусури и проблеми, но си остава идеал за милиарди свестни, работливи, свободолюбиви и мислещи хора по целия свят. Тази е моята неизменна позиция. Мен КГБ не може да ме излъже никога. Защото, дето се казва, знам и кътните зъби на комунизмо-кагебизма!
Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...
Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров Преследване на времето: Изкуството на свободата, . изд. A & G, 2003 г., разм. 21,5 / 14,5 см, мека подвързия, ISBN 954-8945-88-6, 280 стр, 8.00 лв... Книгата говори за "нещо", което е близко на всеки един от нас: времето. Тя се опитва да ни насочи към чисто човешкото в него, към неговата ценност за човека. Това, че времето не ни е чуждо и ни изглежда "добре познато", съвсем не означава, че го разбираме. Нашето предварително познание за времето не навлиза в неговите дълбини, а само докосва повърхността, най-бледата му външност. Съзнанието за време го приема за факт, с който трябва да се "съобразяваме", но не отива по-нататък и не се задълбочава в неговата тайна. Когато обаче ни запитат А що е време? почти нищо не можем да кажем: мълчанието е нашият отговор. Тази необичайна и изненадващо понятна философска книга "поглежда" в скритото "зад" мълчанието ни - за времето, живота, свободата.
Няма коментари:
Публикуване на коментар