Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

неделя, 4 октомври 2020 г.

Какво ще бъде, какво ни чака?

Разговор по повод на една снимка, тази по-горе:

М.В.: Сега я виждам. Четиримата заедно, ами да! 

Обнадеждена съм, че си отиват вече, защото май не само от нас зависи. Но за след това имам резерви още. Набутали са се навсякъде и не може да ги избута никой. Като гангрена, няма здраво място в тялото на държавата. 

Ще се реже живо месо с огромна съпротива. И това ще бъде много трудно. Още по-трудно обаче, ще е да се променят хората. Трябват десетки години докато разберат, че без лъжи и кражби трябва да живеят, мислейки за другите, плащайки данъците си, разчитайки само на труд. Някои ще се променят бавно, други няма да искат и ще спъват процеса на демокрация. Старото ще е обречено, но ще го има. 

Защото един простак е невъзможно да бъде променен. Няма да доживеем да видим свобода и демокрация. И ние ще бъдем наказани, за това, че сме допуснали всичко това и сме го търпели прекалено дълго. 

Децата ни ще го видят. И ще са признателни, че не сме били като масата хора. (Написа: М.В.)

Ангел Грънчаров: Казваш напълно верни, пророчески думи. Така ще бъде. Но в живота и историята винаги така е било. Лесни неща няма. Никога нищо не е ставало лесно. Всеки човешки напредък трябва да бъде изстрадан. И си има съответната цена. Която трябва да бъде платена. Само с тарикатлъци няма как да се живее. 

Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...


Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров Преследване на времето: Изкуството на свободата, . изд. A & G, 2003 г., разм. 21,5 / 14,5 см, мека подвързия, ISBN 954-8945-88-6, 280 стр, 8.00 лв... Книгата говори за "нещо", което е близко на всеки един от нас: времето. Тя се опитва да ни насочи към чисто човешкото в него, към неговата ценност за човека. Това, че времето не ни е чуждо и ни изглежда "добре познато", съвсем не означава, че го разбираме. Нашето предварително познание за времето не навлиза в неговите дълбини, а само докосва повърхността, най-бледата му външност. Съзнанието за време го приема за факт, с който трябва да се "съобразяваме", но не отива по-нататък и не се задълбочава в неговата тайна. Когато обаче ни запитат А що е време? почти нищо не можем да кажем: мълчанието е нашият отговор. Тази необичайна и изненадващо понятна философска книга "поглежда" в скритото "зад" мълчанието ни - за времето, живота, свободата.

Няма коментари: