... Припомням жертвите на съветско-руските агресии: Финландия и Полша (1939); Трите балтийски държави (1940); Унгария (1956); Чехословакия (1968); Молдова (1992); Грузия (2008); Украйна (2014)
След като не успя да разцепи по темата за отношението към Русия, НАТО и дори вечно разединения ЕС, Москва направи остър завой от досегашната си антиамериканска реторика (главно оръжие в опитите на Кремъл да настрои всички срещу САЩ). Преди седмица външният министър Лавров плашеше Запада с репликата “търпението ни приключи”, произнесена гробовно. Днес същият взе да хвали американските предложения за преговори и дори ги окачестви като по-добри от тези на НАТО.
Дали Лавров наистина се надява да предизвика някаква вътрешнозападна ревност спрямо американското лидерство чрез вечните опити на Русия да се сравнява със САЩ, заобикаляйки Европа на заложения от Сталин принцип да оценява значението на противника си по броя на танковите дивизии?
Когато казали на Сталин, че римският папа е много влиятелен, той попитал колко дивизии има той на разположение. ...
САЩ оказаха животоспасяваща помощ на СССР не само през онази война, но и заедно с “агресивния пакт” НАТО подадоха ръка на изпадналата в ситуация да не може да изхрани населението си Русия през 1992 година. В рамките на операция “Provide Hope” съюзниците доставиха тогава на бедстващата Русия и колониите й в Азия 7012 тона провизии и медикаменти с помощта на въздушен мост от 282 полета на американски самолети.
Сега е ред на САЩ и съюзниците да спасяват Украйна, както и международния ред, от Русия на Путин. ...
ДОБАВКА:
... Въпреки факта, че пак повтарям, Украйна за Байдън първоначално не беше на първо, пето или дори десето място.
Той дойде с реториката за борба с Китай.
И ако Кремъл имаше малко повече разбиране за ситуацията, дори малко, сега Белият дом щеше да наложи санкции срещу Пекин, а не срещу Москва, а „Северен поток“ вече щеше да бъде сертифициран и работещ.
Но не. Решихме да начертаем червени линии.
Бог да пази Дънинг-Крюгер! (Ефект на Дънинг-Крюгер или, иначе казано, как глупавите са твърде глупави, за да осъзнаят, че са глупави.)....
Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...
Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров СТРАСТИТЕ И БЕСОВЕТЕ БЪЛГАРСКИ (с подзаглавие Кратка психологическа история на съвременна България), изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2008 г., 320 стр. Хронология и феноменология на случилото се след 1989 година, както и вникване във факторите, които определят нашата национална съдба. Книга за нашите лутания по пътищата на свободата, за раждането и пътя на младата българска демокрация, за това какви сме ние, съвременните българи, книга за пропилените ни шансове и за покрусените ни надежди. Но това е една въпреки всичко оптимистична книга, която ни казва, че от нас, гражданите, зависи всичко: ако сме мизерни духом, няма как и да не живеем в бедност. От нашите ценности зависи съществуването, живота ни. Духовната безпътица поражда историческите, пък и сегашните ни нещастия. А растежът на нашите сили - и като индивиди, и като нация - тръгва от освобождаването на съзнанията ни от ония коварни скрупули и дефекти, заради които толкова сме си патили - и за които сме платили тежка цена.
4 коментара:
Почна ли вече войната? Нямам търпение, писна ми да чакам тоя дебил Путин да се накани.
Другарко, щом немате търпение идете сама на фронта и започнете сама атаката, поведете Вие героичните руски войници срещу "фашистите" на Украйна...
Нямам му доверие на Путин, колко пъти ще му казват от НАТО че война ще има? Най добре ние да нападнем.
"Ние" сте путинците, другарко. Недейте да шикалкавите. НАТО и ние, демократите, не нападаме. Само вие, путинците и комуноидите, нападате...
Публикуване на коментар