Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

събота, 6 август 2022 г.

Браво, софиянци: не е ли време цяла България да излезе на жълтите павета и да предупреди путинофилския президент-предател и неговото правителство да внимават?

ПРЯК ЛИНК

Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...







Абонирайте се! Подкрепете свободната мисъл и свободното слово в България тъкмо когато те са в страшна немилост!  (Забележка: Можете да получавате броевете на в-к ГРАЖДАНИНЪ за 2011 г. ако пишете на имейл angeligdb [@] abv.bg  

7 коментара:

P Petrov каза...

Всичко хубаво, но никой от протестиращите не може да обясни защо половината държави в ЕС получават руска газ. В много по-големи количества, отколкото България би взела. Самата Украйна дори получава руска газ, а са във война с Русия. Значи или трябва да има обща европейска политика и да се наложи ембарго, както на петрола, или...всеки се спасява както може, което не е много добре.
Като сме се докарали до тук да сме толкова години зависими от Русия в енергетиката, можем поне да поискаме да се изпълни договора, който имаме, за да подсигурим зимата, а междувременно по-активно да осигурим и някакви други по-дългосрочни договори за доставка от други източници.

Анонимен каза...

Много поздрави от бай Реджеп Ердоган. Тичайте на килимчето в Анкара да го молите да ви продаде малко руска газ.

Ангел Грънчаров каза...

Явно искате Путин да е щастлив. Лудите са си щастливи е без пари от газ за война.

Ангел Грънчаров каза...

Цуни Путин по задника...

P Petrov каза...

Моите разсъждения бяха в друга посока, г-н Грънчаров. Аз съм за обща европейска политика, а такава няма. Както виждате, всеки се спасява по единично. Нашите пари не биха оказали решаващо влияние върху войната. Виждате, че в Европа няма консенсус по отношение на газа и едни страни се съгласиха на врътката с Газпромбанк. Ние трябва да накараме по някакъв начин Русия да си изпълни задълженията по действащ договор. И да се подсигурим за тази зима. Ясно е, че правителствата ни са загубили много време, и сега какво да правим?! След 4 месеца изтича договорът с Газпром, и е редно да получаваме газ за този период, за да напълним хранилищата. После като минат януари, февруари и март, ще можем по-спокойно да договорим газ от други източници и да сключим договори. Не съм путинист, но се старая да бъда реалист.

P Petrov каза...

А между другото има ли заведено дело срещу Газпром за неизпълнение на договора? Ако бях министър, щях да имам подготвени документите за делото и да се обадя на някой фактор в Газпром и да кажа "Вижте, ние дълги години купувахме газ от вас, хайде сега да не се разделяме с лошо, а да си изпълните договора".

На мен и на вас сигурно не ни трябва газ, но на бизнеса му трябва, а крайната цена ще я платим всички. Разбирам, че искате нещата да се случат по-бързо, но след като толкова време е загубено и сме оставени зависими от Газпром, след като няма общоевропейска политика и страни като Германия си купуват руската газ и така продължават да финансират войната, срещу която уж са, би било добре да си осигурим една по-спокойна зима. Това е единственото за мен разумно действие, да бъде изпълнен договора такъв, какъвто е, а след това да мислим какво ще правим.

Не искам да спорим, защото съм съгласен с вас за повечето неща. Просто богатите страни имат по-голям ресурс за противопоставяне на Путин, а постъпват егоистично, но от нас се иска да сме отличници.

Приятна вечер.

Ангел Грънчаров каза...

Много хубаво, но не разбирате ли, че изпълнението на договора от страна на Газпром зависи не от някой управител в Газпром, а зависи от таваришч Путин; нима не е ясно, че Путин, спирайки газа, наказа неудобното на него правителство - и даде сигнал на петата колона да го свали? Европа е демократична общност от държави и там общите решения се вземат с преговори, а не под нечий диктат. Естествено е да има различия между страните. При демокрацията е така. При тиранията всичко е прекрасно, там проблеми няма, там никой не трябва за нищо да бъде убеждаван, нали така?