Kaloyan Borisov: В България не посещавах заведения за обществено забавление, явно съм останал ощетен откъм житейски опит и пиянски истории. Благодарение на технологиите напоследък разбирам колко малко съм изпуснал. Не мога да твърдя, че се забавлявам, но наблюдавам пиянството на родни безхаберници, излъчвано в социалните мрежи. Подобна среда за мен е токсична като отделеното време и е много важен фактор.
Забелязвам огромна доза абсолютно излишна трагедия в живота тези хора. Искрено споделят, всякакви лични провали под влияние на алкохол пред абсолютно непознати. Разказват за неосъзнати системни грешки, които в друго обкръжение или с малкото по-силен характер, вероятно щяха бързо да преодолеят и забравят. Подобно обременяване е изключително подходяща почва за всякакви пороци и доживотна присъда от тежка нискозаплатена работа.
Не бъдете един от тях.
Правдолюбив Философ: Много уместен призив, подкрепям изцяло! Стигнали сме дотам младите да възприемат такъв по същество мутренско-чалгарски модел на поведение (системно пиянство и разврат!) като "образцово", "пичовско", "престижно", "мачовско" и не знам си какво още поведение, което, видите ли, било съответствало на "същината на живота", т.е. било изразявало една "пълноценна", моля ви се, "житейска философия", именно "да грабим с пълни шепи от бързотечния живот" и пр. Разбира се, те не съзнават тия неща, но инстинктивно така ги чувстват с извратените си бездуховни и овладяни от животински страсти и нагони души...
Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...
Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров БЪЛГАРСКАТА ДУША И СЪДБА (с подзаглавие Идеи към нашата философия на живота, историята и съвременността), 12.00 лв., изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2007 г., разм. 20/14 см., мека подвързия, ISBN 978-954-321-375-7, 354 стр. Книгата е новаторски опит за по-цялостно представяне и описание на битуващите в нашето съзнание исторически и "народопсихологични" комплекси, които определят и нашите реакции спрямо съвременните реалности на живота ни. Авторът търси смисъла, който се крие в случващото се с нас самите, изхождайки от предпоставката, че ясното съзнание за това какви сме като индивиди и като нация е основа на така необходимата ни промяна към по-добро. А този е залогът за бъдещия ни просперитет.
Няма коментари:
Публикуване на коментар