Палячото, който имаме за президент, нека да не използва смъртта на двамата полицаи, които са жертва на корумпираната ни система. Нека да си кажем в прав текст - за да не сме в #Шенген, вина носят единствено нашите корумпирани политици, които нямат политическа воля за дълбоки реформи. Цинично е да обвиняваш евроатлантическите ни партньори. Ето постиженията на хората, които ни управляват - построихме на #Путин газов коридор до Сърбия, който му позволи да нападне #Украйна, границата ни с #Турция е широко отворена врата за каналджиите, имаме бум на наркотрафика, липса на върховенство на правото - нямаме нито един осъден човек от високите етажи на властта, #ГРУ си развява коня в България, имаме пробита национална сигурност, пропуснахме да си модернизираме армията, Радев и Борисов са руски агенти на влияние, продавахме златни паспорти.
Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...
Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров Преследване на времето: Изкуството на свободата, изд. A & G, 2003 г., разм. 21,5 / 14,5 см, мека подвързия, ISBN 954-8945-88-6, 280 стр, 8.00 лв... Книгата говори за "нещо", което е близко на всеки един от нас: времето. Тя се опитва да ни насочи към чисто човешкото в него, към неговата ценност за човека. Това, че времето не ни е чуждо и ни изглежда "добре познато", съвсем не означава, че го разбираме. Нашето предварително познание за времето не навлиза в неговите дълбини, а само докосва повърхността, най-бледата му външност. Съзнанието за време го приема за факт, с който трябва да се "съобразяваме", но не отива по-нататък и не се задълбочава в неговата тайна. Когато обаче ни запитат А що е време? почти нищо не можем да кажем: мълчанието е нашият отговор. Тази необичайна и изненадващо понятна философска книга "поглежда" в скритото "зад" мълчанието ни - за времето, живота, свободата.
Няма коментари:
Публикуване на коментар