КРАТЪК МОЙ КОМЕНТАР: Много интересно! Оказа се, че аз самият съм виновен за това, че не си продадох книгите! Почти нищо не направих да ги рекламирам и затова почти нищо не продадох. Здраве да е! Парите не са най-важното. Целият проблем обаче си стои нерешен: какво да правя с купищата книги, които стоят непродадени?! Да си направя... мавзолей, иззидан вместо с тухли с книги ли?! Или да стоваря книгите на площада и да крещя до тях: "Граби, народе! Без пари си вземи която книга искаш! Авторът е малоумен, не пожела да стане търговец и затова ви подарява всичките си книги! За което жена му го бие всеки ден с точилката!".
ПОДКРЕПА: Become a Patron!
Освен това смятам, че нашият "Картаген" - масовото българско безразличие спрямо истината и свободата! - е крайно време да бъде разрушен...
Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров Преследване на времето: Изкуството на свободата, изд. A & G, 2003 г., разм. 21,5 / 14,5 см, мека подвързия, ISBN 954-8945-88-6, 280 стр, 8.00 лв... Книгата говори за "нещо", което е близко на всеки един от нас: времето. Тя се опитва да ни насочи към чисто човешкото в него, към неговата ценност за човека. Това, че времето не ни е чуждо и ни изглежда "добре познато", съвсем не означава, че го разбираме. Нашето предварително познание за времето не навлиза в неговите дълбини, а само докосва повърхността, най-бледата му външност. Съзнанието за време го приема за факт, с който трябва да се "съобразяваме", но не отива по-нататък и не се задълбочава в неговата тайна. Когато обаче ни запитат А що е време? почти нищо не можем да кажем: мълчанието е нашият отговор. Тази необичайна и изненадващо понятна философска книга "поглежда" в скритото "зад" мълчанието ни за времето, живота, свободата.
2 коментара:
Идва зима, книгите служат добре за разпалка на печката. Ако ти е жал да си ги гориш сам, мога да дойда с едно ремарке и да те отърва от тях.
Явно много сте изпреварил времето си като автор-хуманитарист и все още не са се родили читатели за тези произведения.
Публикуване на коментар