Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

вторник, 8 септември 2009 г.

Идея за основането на граждански "кабинет в сянка", опозиционен на правителството на Бойко Борисов

Една моя статия от преди време - На Бойко Борисов следва да бъде даден урок - за да бъде заставен да спазва правилата на демокрацията - е послужила за повод или подтик да бъде създадена група във Фейсбук, наречена ПИСНА МИ! Ето как е представил същината на позицията си основателката на тази група, която вече е намерила подкрепата на 250 мислещи български граждани:

ПИСНА МИ!

Явно не само аз имам тежки мисли в късна доба, но и други мои сънародници се тормозят! А аз съм активен гражданин, г-н Борисов, така че без тарикатлъци, моля! В превод - не съм съгласна да правите подмяна на вота при 61 % изборна активност за 41 НС - 2009!

Вярно, 116 парламентаристи е завидна бройка, но също така е вярно, че 116 е по-малко от 121!

МОЛЯ, СПАЗВАЙТЕ ПРАВИЛАТА НА ДЕМОКРАЦИЯТА!

Размишлявам върху публикацията на един мой сънародник - да, за много неща той е прав!

Размишлявам и с много болка, но и с доверие към СИНЯТА КОАЛИЦИЯ!

Моля, "ПИСНА МИ!" да се чете като послание на група от активно мислещи български граждани, направили отговорно своя личен избор за 41 НС.

Затова тази група "Писна ми!" може да се приеме и като "кабинет в сянка" на кабинета "Борисов" и на подкрепящото го "плаващо" мнозинство в 41 НС.

Присъединих се към групата и написах там следното обръщение към членовете на групата:

Благодаря за поканата от Quo Vadis, току-що открих групата и се присъединих към нея. След като хората от групата са нещо като "кабинет в сянка", значи ли, че всички тия 250 члена на групата са нещо като "министри в сянка"? Впрочем, не е лоша идеята да се създаде такъв граждански "кабинет в сянка", щото ако в Парламента се създаде такъв, то в него ще влязат от БСП и ДПС, което е пълна пародия.

А ний, гражданите, които имаме по-особена, принципна опозиционна позиция спрямо управляващото "малцинство-мнозинство" (правителствено малцинство и парламентарно мнозинство) е добре да си изберем "граждански кабинет в сянка", с министри в сянка и пр., както си му е реда.

Какво ще кажете за тази идея, за която повод ми даде експозето на основателката на групата?

Аз лично смятам, че трябва да се създаде такъв опозиционен граждански "кабинет в сянка", понеже трябва да се направи нещо за да се противостои на еуфоричното впечатление, че уж всички политически активни граждани у нас в този момент не били виждали възможност за истинска опозиция на управляващото мнозинство. А ако едно управление се окаже без опозиция (БСП и ДПС не могат да бъдат никаква опозиция, те нищо чудно да се присламчат към управляващите по таен и конспиративен начин), то такова управление непременно ще се подхлъзне по плоскостта на авторитаризма и диктатурата.

1 коментар:

Анонимен каза...

Наткнулся неумышленно для Ваш блог. Теперь стану неослабно просматривать. Надеюсь, не разочаруете и дальше