Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

събота, 24 ноември 2012 г.

Когато народът тръгна към Парламента да хвърли няколко домата, наизлязоха бронираните с щитовете...

Протестът беше в рамките на нормалното. 200-300 души, имаше и домати.

Далеч по-интересно обаче беше другото, което издава доста повече неща. Полицията традиционно беше повече от протестиращите. Но нещо друго се различаваше сега. Бяха оградили доста широк периметър, така че мятане на домат трудно да стигне до стените на Парламента. Протестиращите бяха сбутани в единия ъгъл на площада, като дори не беше спряно движение, което е логично да се направи при масов протест. Колите и полицията да пречат на протеста - очевидно. Като народът тръгна към Парламента да хвърли няколко домата, наизлязоха бронираните с щитовете.

Всичко много приличаше на събитията от 1997 г. Някак имаше усещане за отделяне на властта от народа, и за умишлено поддържане на дистанция. Само огражденията липсваха. Сякаш властта се страхуваше от народа и се беше супер презастраховала, вкл. с очевиден саботаж на правото на протест. Не разбрах с какво няколко домата могат да застрашат властта, но очевидно тя ги намираше за опасни и се погрижи домати до Парламента да не стигнат. Вместо това го отнесоха каските на полицаите и продължаващите да минават коли, които не бяха спрени дори тогава. (ОЩЕ >>>)

Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров БЪЛГАРСКАТА ДУША И СЪДБА (с подзаглавие Идеи към нашата философия на живота, историята и съвременността), , 12.00 лв., изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2007 г., разм. 20/14 см., мека подвързия, ISBN 978-954-321-375-7, 354 стр. Книгата е новаторски опит за по-цялостно представяне и описание на битуващите в нашето съзнание исторически и "народопсихологични" комплекси, които определят и нашите реакции спрямо съвременните реалности на живота ни.

Авторът търси смисъла, който се крие в случващото се с нас самите, изхождайки от предпоставката, че ясното съзнание за това какви сме като индивиди и като нация е основа на така необходимата ни промяна към по-добро. А този е залогът за бъдещия ни просперитет.

Няма коментари: