Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

четвъртък, 14 февруари 2013 г.

"Булките" (кокичетата) цъфтят, пролетта иде!

Старите хора навремето, когато съм бил дете, наричаха кокичетата "булки"... така съм го запомнил... припомням го, за да не се забравя, че е било така...

Да, така беше някога... отдавна...
































Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров ИЗВОРИТЕ НА ЖИВОТА: вечното в класическата и модерната философия, изд. ИЗТОК-ЗАПАД, февр. 2009 г., 520 стр. Книгата ИЗВОРИТЕ НА ЖИВОТА, външно погледнато, е систематичен курс по философия, в който обаче твърде експресивно се тълкуват и вечните въпроси, вълнуващи човешките същества на тази земя. Подобна форма, именно курс лекции по философия, осигурява на автора така потребната живост, непосредственост и свобода в общуването със съзнанието на читателя. През цялото време той се стреми да бъде близо и да не изневерява на ония неизбежни сърдечни трепети, благодарение на които човекът става човек – и личност, разбира се. Опитва се да приобщава съзнанието на читателя към така вълнуващата мисловност на непреходното, която именно е истинското богатство на човека.

4 коментара:

Анонимен каза...

Ама защо бе, нали всички сезони имали своето очарование!? Наслаждавайте се тогава на зимата – студ, настинки, простуди, охлаждане, невралгии, схващане, високи сметки за парно и ток – какво повече може да се желае?

Ангел Грънчаров каза...

Материалистът не може да се наслади на нищо - освен на плюскането на евтини кебапчета...

Анонимен каза...

Не съм материалист, освен – за разлика от посткомунистическата, но за съжаление и уолстрийтска олигархия - в разумни граници, просто исках да изтъкна, че зимата е отвратителен и, така да се каже, излишен сезон и чисто губене на време – от което впрочем не следва, че в тропиците е хубаво. Реално се живее само през топлите месеци, през останалото време само се вегетира. Трябва топлина, топлина, топлина. Истината е също, че Южна България, включително Пловдив, има по-мек климат от Северна и работата не е само в температурата, но и в много други фактори. Ако зависеше от мен, може би през зимата бих живял най-вече по Южното Черноморие или в Санданско-Петричкото поле.

Анонимен каза...

Ако ги нямаше Родопите, климатът в Тракийската низина и Пловдив щеше да е средиземноморски. А ако я нямаше Витоша или пък се преместеше от северната страна на Софийското поле, средната годишна температура в София би се покачила с 1-2 градуса. Ако, ако, ако... ако котката беше кон, щяхме да яздим нагоре по дърветата.