Гледахте ли интервюто с Октай Енимехмедов? Разбрахте ли докъде сме я докарали вече? Този турчин почита Левски повече от нас, българите, споделя неговата идеология, дори обича и България повече от нас, оказва се, е патриот повече от нас, при това успя да ни даде пример за това, че с въплътеното зло не трябва да се борим само на думи, а и на дело, като капак на всичко разбирам, че в затвора чете Платон и Аристотел (!), ако ми дадете пример за българин, дето прави това в затвора, ще замлъкна, ала много се съмнявам, че има такъв! (ОЩЕ >>>)
Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров ПРЕСЛЕДВАНЕ НА ВРЕМЕТО: Изкуството на свободата, изд. A&G, 2003 г., разм. 21,5/14,5 см., мека подвързия, ISBN 954-8945-88-6, 280 стр., 8.00 лв. Книгата говори за “нещо”, което е близко на всеки един от нас: времето. Тя се опитва да ни насочи към чисто човешкото в него, към неговата ценност за човека. Това, че времето не ни е чуждо и ни изглежда “добре познато”, съвсем не означава, че го разбираме. Нашето предварително познание за времето не навлиза в неговите дълбини, а само докосва повърхността, най-бледата му външност. Съзнанието за време го приема за факт, с който трябва да се “съобразяваме”, но не отива по-нататък и не се задълбочава в неговата тайна. Когато обаче ни запитат А що е време?, почти нищо не можем да кажем: мълчанието е нашият отговор. Тази необичайна и изненадващо понятна философска книга “поглежда” в скритото “зад” мълчанието ни – за времето, живота, свободата.
2 коментара:
Всъщност, аз Тая'' философска '' мисъл не разбрах.....!? Кои сме Тия Ние, които трябва да имаме пове4е млади хора като...- българи, турци !?...В тоя смисъл, младежът Октай е изцяло наясно..,за разлика от ''Нас''!...По4ита Левски..,оби4а Родината/ България/...и милее за етноса си у ''Нас''....Да, гледах интервюто ?!
Guergana Kardashimova
Няма значение кой какъв е, какъв е цветът на косата, на кожата и на очите му, също така никакво значение няма това от какъв етнос е, госпожо, а е единствено важното що за личност е, има или няма някакъв личностен, сиреч, духовен потенциал; това е моята "философска" мисъл; думата философска я турихте в кавички щото явно много разбирате от философия, нали така?! :-) И какво му е толкова неразбираемото и непонятното в мисълта ми?
Публикуване на коментар