Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

неделя, 29 септември 2013 г.

Да имахме повече млади хора като Октай Енимехмедов, щях да съм спокоен за бъдещето на България



Гледахте ли интервюто с Октай Енимехмедов? Разбрахте ли докъде сме я докарали вече? Този турчин почита Левски повече от нас, българите, споделя неговата идеология, дори обича и България повече от нас, оказва се, е патриот повече от нас, при това успя да ни даде пример за това, че с въплътеното зло не трябва да се борим само на думи, а и на дело, като капак на всичко разбирам, че в затвора чете Платон и Аристотел (!), ако ми дадете пример за българин, дето прави това в затвора, ще замлъкна, ала много се съмнявам, че има такъв! (ОЩЕ >>>)

Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров ПРЕСЛЕДВАНЕ НА ВРЕМЕТО: Изкуството на свободата, изд. A&G, 2003 г., разм. 21,5/14,5 см., мека подвързия, ISBN 954-8945-88-6, 280 стр., 8.00 лв. Книгата говори за “нещо”, което е близко на всеки един от нас: времето. Тя се опитва да ни насочи към чисто човешкото в него, към неговата ценност за човека. Това, че времето не ни е чуждо и ни изглежда “добре познато”, съвсем не означава, че го разбираме. Нашето предварително познание за времето не навлиза в неговите дълбини, а само докосва повърхността, най-бледата му външност. Съзнанието за време го приема за факт, с който трябва да се “съобразяваме”, но не отива по-нататък и не се задълбочава в неговата тайна. Когато обаче ни запитат А що е време?, почти нищо не можем да кажем: мълчанието е нашият отговор. Тази необичайна и изненадващо понятна философска книга “поглежда” в скритото “зад” мълчанието ни – за времето, живота, свободата.

2 коментара:

Анонимен каза...

Всъщност, аз Тая'' философска '' мисъл не разбрах.....!? Кои сме Тия Ние, които трябва да имаме пове4е млади хора като...- българи, турци !?...В тоя смисъл, младежът Октай е изцяло наясно..,за разлика от ''Нас''!...По4ита Левски..,оби4а Родината/ България/...и милее за етноса си у ''Нас''....Да, гледах интервюто ?!

Guergana Kardashimova

Ангел Грънчаров каза...

Няма значение кой какъв е, какъв е цветът на косата, на кожата и на очите му, също така никакво значение няма това от какъв етнос е, госпожо, а е единствено важното що за личност е, има или няма някакъв личностен, сиреч, духовен потенциал; това е моята "философска" мисъл; думата философска я турихте в кавички щото явно много разбирате от философия, нали така?! :-) И какво му е толкова неразбираемото и непонятното в мисълта ми?