Фотограф: Анелия Николова, в-к Дневник
Автор: Георги Марчев
"Забрана за домашното образование е най-сигурният метод да ме изкарат от България" - казва 12-годишният Божидар Маринов от Смолян, който учи у дома заедно с майка си Златка и никога не ходил на училище. В домашната учебна стая няма черна дъска и чин, но има две лавици пълни с книги и учебници, има настолен компютър, лап топ, синтезатор... На масата е разхвърлен пъзел от хиляди части... (ОЩЕ >>>)
Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров БЪЛГАРСКАТА ДУША И СЪДБА (с подзаглавие Идеи към нашата философия на живота, историята и съвременността), , 12.00 лв., изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2007 г., разм. 20/14 см., мека подвързия, ISBN 978-954-321-375-7, 354 стр. Книгата е новаторски опит за по-цялостно представяне и описание на битуващите в нашето съзнание исторически и "народопсихологични" комплекси, които определят и нашите реакции спрямо съвременните реалности на живота ни. Авторът търси смисъла, който се крие в случващото се с нас самите, изхождайки от предпоставката, че ясното съзнание за това какви сме като индивиди и като нация е основа на така необходимата ни промяна към по-добро. А този е залогът за бъдещия ни просперитет.
2 коментара:
Важното е да се учи - у дома, в училище, в изванкласни форми. Важното е това поколение да стигне по ниво на грамотност поне поколението но родителите си.
Това , което беше казано под сурдинка е, че момчето, което учи по американска програма за 8-ми клас е спечелило състезание по информатика за шестокласници.
Ех, де да беше учило не по американска, а по съветска програма - колко ли велики достижения щеше да има туй момченце?! :-)
Нали така, Колю? Що не си кажеш туй, дето вдъхновява сърцето ти? :-)
Публикуване на коментар