Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

сряда, 12 февруари 2014 г.

Съобщение за мястото, на което се събират подписи под петицията до bTV, с която се иска възстановяване на предаването "В десетката с Иво Инджев"


Предложих вчера текст за нещо като петиция до раководството на една медия: виж Мое предложение за текст на Обръщение до главния мениджър на bTV Media Group. В тази връзка, за да е все пак по-ефективно предприетото дело, имащо предимно един нравствен смисъл, дръзнах да сторя ето какво (публикувах това съобщение навсякъде, където можах, в блога на г-н Инджев, във Фейсбук, ето сега и в своя блог; ще опитам да дам линк към петицията и в сайта на btv, но ако някой ме отмени в тази работа, ще му бъда много благодарен):

За да не се туткаме до безкрайност в изработване и съгласуване на текста на петицията си позволих да публикувам текста й ето на този адрес, а пък който има добавки, корекции, несъгласия, предложения и пр. нека да ги представи под формата на коментар. На ръководството на въпросната телевизия ще представим и самата петиция, и коментарите към нея.

Мисля, че така ще може да сме по-ефективни. Разбира се, нашата петиция ще изиграе ролята по-скоро на нещо като нравствен тест, щото едва ли от нея могат да произтекат по-сериозни последици. Но и да разберем реакцията на ръководството на тази телевизия съвсем не е малко; време е да почнем да привикваме да не подценяваме нравствените аспекти на нещата, щото може да се окаже, че в крайна сметка тъкмо те са най-важните.

Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров ПРЕСЛЕДВАНЕ НА ВРЕМЕТО: Изкуството на свободата, изд. A&G, 2003 г., разм. 21,5/14,5 см., мека подвързия, ISBN 954-8945-88-6, 280 стр., 8.00 лв. Книгата говори за “нещо”, което е близко на всеки един от нас: времето. Тя се опитва да ни насочи към чисто човешкото в него, към неговата ценност за човека. Това, че времето не ни е чуждо и ни изглежда “добре познато”, съвсем не означава, че го разбираме. Нашето предварително познание за времето не навлиза в неговите дълбини, а само докосва повърхността, най-бледата му външност. Съзнанието за време го приема за факт, с който трябва да се “съобразяваме”, но не отива по-нататък и не се задълбочава в неговата тайна. Когато обаче ни запитат А що е време?, почти нищо не можем да кажем: мълчанието е нашият отговор. Тази необичайна и изненадващо понятна философска книга “поглежда” в скритото “зад” мълчанието ни – за времето, живота, свободата.

Няма коментари: