Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

сряда, 12 март 2014 г.

И какво става: излиза че училището служи за затъпяването на младите?!

- Мамо, не е хубаво да знаеш всичко.

- Защо?

- Защото ако знаеш всичко, вече няма да има какво да те изненадва. (на 10 годинки)

Gayane Minassian

– Не искам да пораствам!

– Защо? Хубаво е да си голям. И не е страшно! Ето виж, аз съм голяма и не ме е страх...

(плачеща) – Обаче ако порасна, ти няма да можеш да ме гушкаш! (4 годинки)

Christina Villanova

КРАТЪК КОМЕНТАР: Защо малките деца са така умни и любознателни, дори мъдри? И защо след като попаднат в образователната система и постоят в нея стават така апатични, не искащи да учат, отвратени от ученето, не интересуващи се комай от нищо? Нима образователната система е уредена така, че да погасява интереса и любознателността на децата ни, т.е. те да затъпяват? Хора, помислете: искате ли това да се случи и на вашите деца? Не трябва ли да направим нужното щото образователната система да бъде променена така, че да няма тия вредни ефекти върху съзнанията и личностите на нашите деца? (ОЩЕ >>>)

Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров ИЗВОРИТЕ НА ЖИВОТА: вечното в класическата и модерната философия, изд. ИЗТОК-ЗАПАД, февр. 2009 г., 520 стр. Книгата ИЗВОРИТЕ НА ЖИВОТА, външно погледнато, е систематичен курс по философия, в който обаче твърде експресивно се тълкуват и вечните въпроси, вълнуващи човешките същества на тази земя. Подобна форма, именно курс лекции по философия, осигурява на автора така потребната живост, непосредственост и свобода в общуването със съзнанието на читателя. През цялото време той се стреми да бъде близо и да не изневерява на ония неизбежни сърдечни трепети, благодарение на които човекът става човек – и личност, разбира се. Опитва се да приобщава съзнанието на читателя към така вълнуващата мисловност на непреходното, която именно е истинското богатство на човека.

Няма коментари: