Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

четвъртък, 20 март 2014 г.

Демократичният дебат в пловдивския "ТЕТ-ЛЕНИН" вече започна, вярно, по твърде оригинален и специфичен начин



По повод на една вчерашна публикация в блога - виж Да си пожелаем успех в предприеманото дълбоко потребно, изпълнено с отговорност пред бъдещето и затова така богато на жизнеутвърждаващ смисъл народополезно дело! - се получиха много и то твърде интересни коментари, тъй като става дума за официално предложение за провеждане на демократична процедура по избор на патрон на училището, сега-засега носещо безличното наименование "ПГЕЕ", и иначе широко познато ни като ТЕТ-ЛЕНИН" в Пловдив. Но думата сега ми е за друго: сред коментарите открих интригуващо съобщение, което беше потвърдено и от други канали и източници, а именно, че разгорещени фенки на директорката на ПГЕЕ - а тя има все още две-три такива! - били започнали "нова спонтанна подписка на възмутения колектив" против моя милост, т.е. били написали ново "разгромно писмо" против "непоносимия народен враг и злодей Грънчаров". (ОЩЕ >>>)

Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров ПРЕСЛЕДВАНЕ НА ВРЕМЕТО: Изкуството на свободата, изд. A&G, 2003 г., разм. 21,5/14,5 см., мека подвързия, ISBN 954-8945-88-6, 280 стр., 8.00 лв. Книгата говори за “нещо”, което е близко на всеки един от нас: времето. Тя се опитва да ни насочи към чисто човешкото в него, към неговата ценност за човека. Това, че времето не ни е чуждо и ни изглежда “добре познато”, съвсем не означава, че го разбираме. Нашето предварително познание за времето не навлиза в неговите дълбини, а само докосва повърхността, най-бледата му външност. Съзнанието за време го приема за факт, с който трябва да се “съобразяваме”, но не отива по-нататък и не се задълбочава в неговата тайна. Когато обаче ни запитат А що е време?, почти нищо не можем да кажем: мълчанието е нашият отговор. Тази необичайна и изненадващо понятна философска книга “поглежда” в скритото “зад” мълчанието ни – за времето, живота, свободата.

1 коментар:

Анонимен каза...

При тази директорка тет ленин стана тет путкин