Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

понеделник, 29 септември 2014 г.

Заниманията с музика развиват душата цялостно, дори и по-ефективно от това, което постигат с нея заниманията с философия



Споделям: заниманията с музика развиват душата цялостно, дори и по-ефективно от това, което постигат с нея заниманията с философия. Като философ, който обича истината, не се страхувам да заявя и това... ЗАБЕЛЕЖКА: изображението открих ето тук.

Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров ЕРОТИКА И СВОБОДА (с подзаглавие Практическа психология на пола, секса и любовта), 8.00 лв., изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2007 г., разм. 20/14 см., мека подвързия, ISBN 978-954-321-332-0, 168 стр. Една книга, създадена с цел да облекчи разбирането от младите хора на най-значими за живота проблеми, по които сме длъжни да имаме цялата достижима яснота. Всеки трябва да достигне до своята лична истина, без която трудно се живее, без която животът ни се превръща в абсурд. Книгата ЕРОТИКА И СВОБОДА е написана за тия, които живеят с духа на новото, на завърналия се при себе си човешки живот и на свободата.

2 коментара:

Анонимен каза...

Това е абсолютно точно, музиката трябва в някакъв смисъл да е централна за начина на живот, само че кой знае защо в училище - с изключение на специализираните музикални училища, разбира се, тя играе второстепенна роля, където акцентът е върху съвсем други дисциплини. В тестовете за интелигентност също така въобще не се проверява музикалната интелигентност. Между другото музиката в някакъв смисъл изразява неизразимото, т.е., онова, за което според Витгенщайн не може да се говори и трябва да се мълчи. Така че след последното изречение на Трактатуса встъпва музиката.

Анонимен каза...

не и когато е насила, иначе музиката е най-хубавото измежду всички изкуства