По публикацията Да си личност у нас е същинско проклятие, нека пак да повторя най-изстраданата истина, на която животът ме научи... се породи интересна и показателна дискусия, в която, предполагам, участват много хора, работещи най-вероятно в ПГЕЕ-Пловдив; получи се нещо като "дискусионен клуб" или клуб за демократични дебати на това училище, което и показва, че тези хора имат огромна нужда да кажат какво мислят, ала в "реалния живот" явно нямат тази възможност; ето какво си казаха събеседниците, оставям техните коментари в автентичния им, неподправен вид: (ОЩЕ >>>)
Търсете по книжарниците забележителната книга на философа Ангел Грънчаров ТАЙНСТВОТО НА ЖИВОТА: Въведение в практическата философия, изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2006 г., разм. 20/14 см., мека подвързия, ISBN-13: 978-954-321-246-0, ISBN-10: 954-321-246-5, 317 стр., 10.00 лв. Авторът тръгва от простия факт, че човекът е живот, че ние сме живи и влюбени в живота същества, от което следва, че по никой начин не бива да му изневеряваме: да си мислим, че сме “нещо повече от това”, че сме “нещо повече от него”. Но човекът е и разбиращо същество, което значи, че не се задоволява с “простата даденост” на непосредствения живот, а непрекъснато търси смисъла, неговата ценност за нас самите. Оказва се, че ние живеем като че ли само затова непрекъснато да търсим себе си, което, от друга страна погледнато, означава, че постигаме себе си само когато свободно “правим” себе си, своето бъдеще, а значи и съдбата си. Пътят на живота у човека изцяло съвпада с пътуването към самия себе си, от което не можем да се откажем...
9 коментара:
В ПГЕЕ Пловдив откакто беше уволнен Ангел Грънчаров вече се води най-пълноценен демократичен дебат по всички въпроси и то в най-спокойна и конструктивна атмосфера, явно причината за да не се води такъв дебат преди това е той самият - понеже водеше дебата в блога си, а не в органите, където този дебат трябва да се води, именно в Педагогическия съвет. Вече в ПГЕЕ Пловдив има истинска демократична атмосфера след като повече няма хора които да си позволяват да водят някакви лични битки и да се държат като ощипани моми.
Браво, браво, брависимо! Отстранихме деспота Грънчаров и настана мир, любов и демокрация! А какво ще правите с другите инакомислещи от "колектива"? Може би няма такива? А като се върне Калин Христов как ще го посрещнете? Нали и той е "черна овца", та г-жа Стоянка Анастасова го уволни за да "не й мъти водата"?
Има още инакомислещи и госпожа Анастасова ги търпи, нещо повече, ги смята за много ценни личности, примерно Стефан Кралев и Атанас Атанасов. Тодорка Копривленска също е опозиционно настроена, често критикува, но госпожа Анастасова понеже е демократка, изобщо не ги притеснява с нищо. Тя уволни Грънчаров не защото я е критикувал, а защото е голям некадърник. А Калин Христов го уволни защото е военен пенсионер и няма право да работи повече. Пък и няма нужната специалност. Моля стига сте се опитвал да намерите някаква кал, с която да оцапате г-жа Анастасова. Тя за нас ще си остане облечена в бяло. Защото наистина е най-добрият директор, който сме имали. Целият колектив я уважава и обича.
Ама разбира се, че ги търпи, обича и т.н. Например Стефан Кралев - закрива интензивното обучение по френски език и след две години останал без норматив. Калин Христов нямал право да работи повече, а Вие г-жо Лили Попова имате право да работите вечно, нали? Е, вярно е, че пишете такива хубави неща за облечената в бяло директорка! Кой би имал Вашия талант?!
Не съм Попова. Лили Попова е най-ценен кадър и в името на високото качество на професионалната подготовка на учениците се налага да я оставим да поработи още. Няма желаещи да работят като учители добри специалисти от инженерното направление затова задържаме стари и изпитани кадри като нея. Госпожа Анастасова се грижи за целия колектив.
Госпожа Попова, ако ми позволите да използвам терминологията на този некадърник Грънчаров, е пълноценна, цялостна, интегрална, неощетена с нищо или хармонична и богата в духовно отношение личност, изцяло адекватна на живота, същата личност е ии г-жа Анастасова, което и обяснява привързаността им.
Много интересно и показателно мнение - Калин Христов не ни е необходим, а без г-жа Лили Попова учениците ни ще останат неграмотни. Е, сега вече разбрах по какви критерии се ценят учителите и им се определят заплатите в тази "професионална" гимназия!
Инж. Калин Христов е специалист от армията. Най-новите постижения на науката се внедряват най-напред там и дълги години са секретни.
Все пак директорът решава кой ще бъде учител и кой не според своята стратегия за развитие на училището и учителския колектив. Бляскавите резултати в обучението на нашите ученици доказват, че госпожа Анастасова има перфектна стратегия. Калин Христов има огромна пенсия на бивш военен, защо му е да работи? Освен това г-жа Анастасова провежда кадрова политика с ясно изразени социални акценти. Тъй като като наша майка се грижи за доброто на целия колектив и на всеки негов член.
Коментар на последният коментар.
Не мога да го проумея ... Един учител(-ка)да мисли по този начин. И това са хора, които възпитават децата ни - утрешните граждани на България. Да се гледа на директора на ПГЕЕ като на социален работник, който трябва "да се грижи за доброто на колектива". Обърнете внимание - не за възпитанието и развитието на умствените способности на младите хора. Нещо, което е било формулиране още при създаването на Роберт колеж в Цариград преди повече от 150 години. И какъв само стил на изразяване - направо извадки от профсъюзен доклад от 70-те години на миналия век!!! Като че ли гледам някакъв филм в стила соцреализма!
Публикуване на коментар