Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

вторник, 24 март 2015 г.

И преди 1989 г., и сега в академичната област у нас се просперира главно по три начина: по шуро-баджанашка линия, заради партийни заслуги и чрез сексуални подвизи




Обръщам се към премиера Борисов, тъй като той е законът в България, заявява д-р Емануил Найденов

Правилата за придобиване на академична длъжност и преди 10 ноември, и сега са едни и същи – роднинска линия, партийна линия и интимна линия. Тези линии трябва да бъдат зачеркнати. Това заяви пред Нова телевизия д-р Емануил Найденов от Гражданска инициатива „Млади лекари за ново здравеопазване”.

Те написаха отворено писмо до премиера и министъра на образованието и науката относно новината, че Лъчезар Иванов от ГЕРБ е станал доцент по медицина.

"Уж всичко е спазено, но правилата са прочетени както дяволът чете Евангелието. Аз искам господин Борисов да каже какво мисли за неговия приятел Лъчезар Иванов. Искам да чуя неговото лично мнение. Обръщам се към него, тъй като той е законът в България", посочи гостът. Виктор Николаев го попита дали намеква за партийно назначение на Иванов, на което д-р Найденов каза, че иска премиерът да отговори на този въпрос.

Младият медик постави редица въпроси, свързани с хабилитирането на Иванов, който в предишни години се сдоби с прякора Лъчо Мозъка.

„Като млад лекар имам 9 публикации. Но не съм допускан и до доцент. Моите публикации са в чужда медицинска преса. Направих си усилията да проверя какви са изискванията на СУ, за да се придобие такава научна степен. Сред тези изисквания са: през последните 2 години лицето да е бил асистент или главен асистент; да е бил хоноруван преподавател; да е бил член на научноизследователски екип. Това са изисквания, за да бъде човекът хабилитиран”, посочи д-р Найденов.

„Още: имал ли е този човек художествено-творческа дейност, както и доказани научни постижения. Провеждани ли са лабораторни изследвания, работил ли е с докторанти и студенти, участвал ли е в научни форуми, имал ли е изобретения и рационализации.”


Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров БЪЛГАРСКАТА ДУША И СЪДБА (с подзаглавие Идеи към нашата философия на живота, историята и съвременността), , 12.00 лв., изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2007 г., разм. 20/14 см., мека подвързия, ISBN 978-954-321-375-7, 354 стр. Книгата е новаторски опит за по-цялостно представяне и описание на битуващите в нашето съзнание исторически и "народопсихологични" комплекси, които определят и нашите реакции спрямо съвременните реалности на живота ни. Авторът търси смисъла, който се крие в случващото се с нас самите, изхождайки от предпоставката, че ясното съзнание за това какви сме като индивиди и като нация е основа на така необходимата ни промяна към по-добро. А този е залогът за бъдещия ни просперитет.

Няма коментари: