Представена публикация

За всички, които се интересуват от моите коментари, беседи и от дискусиите, в които участвам!

Съобщавам, че всеки, който иска да следи моите всекидневни коментари и анализи, може да го прави като посещава редовно моята страница във фе...

четвъртък, 6 август 2015 г.

Гаф на ГЕРБ ли е изборът на Мая Манолова за омбудсман - или е многозначителна провокация на мафията към нас, гражданите?



Като депутат от БСП и зам.-председател на предходния парламент Мая Манолова бе "острие" на контрапротестите в защита на кабинета "Орешарски".


Това е всъщност истинският въпрос по конфузния случай. Ясно е, че без решението на парламентарната група на ГЕРБ да гласува "по съвест“ (в случая очевиден евфeмизъм) и без аморфното позициониране на лидерите на най-голямата партия, г-жа Манолова никога нямаше да бъде избрана за каквото й да било от това НС. Сниманите бюлетини за вота на депутатите, почудата им, заклеймяването на реформатори и т.н. е част от театъра, предназначен да замаже основния въпрос.

А театър е необходим, защото логичен отговор на този въпрос няма. Първо, с избора на Мая Манолова се прави опит да се реабилитира една политическа и гражданска позиция, отречена масово – и чрез протести, и чрез обществени нагласи - още през лятото на 2013 г. Тази позиция може да бъде наречена за кратко "про-Пеевски/про-Орешарски“ и Мая Манолова беше ясен и разпознаваем неин символ. В крайна сметка, организатор, вдъхновител и знаме на "контрапротеста“ от 2013 г. получи шанс да реализира идеите си отново с публичен ресурс. Как ГЕРБ обясняват този куриоз? (Прочети ДО КРАЯ)

КРАТЪК МОЙ КОМЕНТАР: Не мога да се съглася с тезата на автора, че изборът на Мая Манолова за омбудсман е просто гаф и недомислица на ГЕРБ. Ами ако е нещо много повече от това? Затова поставям логичния въпрос: гаф и недомислица на ГЕРБ ли е изборът на Мая Манолова за омбудсман - или е многозначителна провокация на "задкулисието", на мафията към нас, гражданите?

Търсете по книжарниците книгата на философа Ангел Грънчаров БЪЛГАРСКАТА ДУША И СЪДБА (с подзаглавие Идеи към нашата философия на живота, историята и съвременността), , 12.00 лв., изд. ИЗТОК-ЗАПАД, 2007 г., разм. 20/14 см., мека подвързия, ISBN 978-954-321-375-7, 354 стр. Книгата е новаторски опит за по-цялостно представяне и описание на битуващите в нашето съзнание исторически и "народопсихологични" комплекси, които определят и нашите реакции спрямо съвременните реалности на живота ни. Авторът търси смисъла, който се крие в случващото се с нас самите, изхождайки от предпоставката, че ясното съзнание за това какви сме като индивиди и като нация е основа на така необходимата ни промяна към по-добро. А този е залогът за бъдещия ни просперитет.

Няма коментари: